« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bravo Samet hocam

Tecrübeli teknik adam, Konyaspor'a teklif götürdü; ‘‘Takımı ben çalıştırayım, parayı Tevfik Lav'ın ailesine verelim’’

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Antalya'dan aradı

Samet Aybaba
'dan büyük jest... Trabzonspor'un eski teknik direktörü, Beşiktaş'ın unutulmaz kaptanı Samet Aybaba, Konyaspor'da 6 hafta boyunca ücretsiz olarak görev yapmayı ve kendisine ödenecek ücretin geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Tevfik Lav'ın ailesine verilmesini önerdi. Konyaspor Başkanı Mehmet Öksüzoğlu bu teklifi yeşil beyazlı takımın yönetim kuruluna götürme kararı aldı.

Kendime gelemedim

Antalya'da bulunan Samet Aybaba, dün Konyaspor Başkanı Mehmet Öksüzoğlu'nu telefonla aradı. Aybaba, ‘‘Türkiye Ligi'nde sevdiğim saydığım çok teknik adam var. Ancak Tevfik Lav'ın bende çok ayrı bir yeri vardı. Trafik kazası geçirdiği günden bu yana kendime gelemedim. Lav benim, arkadaşım, kardeşim, her şeyden önce meslektaşım. Onun için bir şeyler yapmak istiyorum'' dedi.

Tek bir şartım var

Samet Aybaba daha sonra şunları söyledi, ‘‘Tevfik Lav Konyaspor'da genç, dinamik, çok güçlü bir ekip yarattı. Kalan 6 maç için hiçbir ücret talep etmiyorum. Konyaspor'da seve seve çalışmaya razıyım. Ancak bir şartım var. Bana verilecek ücretin Tevfik Lav'ın ailesine verilmesini istiyorum. Eğer siz bu teklifimi uygun görürseniz sezon sonuna kadar takımın başında olmayı arzu ediyorum.’’

Biz kabul ederiz

Aybaba'nın bu teklifi karşısında çok duygulandığını belirten Konyaspor Başkanı Mehmet Öksüzoğlu ise, ‘‘Hocam, ben teklifinizi yönetim kuruluna götüreceğim. Seve seve bu önerinizi kabul ederiz. Sizinle çalışmaktan biz de çok mutlu oluruz.’’ dedi. Konyaspor Yönetim Kurulu bugün toplanıp Aybaba'nın teklifini değerlendirecek ve büyük olasılıkla tecrübeli hocayı takımın başına getirecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz