« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bravo Hamza

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fin'li rakibini kündeleriyle 10-0 teknik üstünlükle yenen Hamza Yerlikaya, grekoromencilerimizin ilk 4 siklette yarattığı hayal kırıklığını biraz olsun unutturdu. Fatih Bakır, 1 galibiyet 1 yenilgi aldı.

GÜREŞTE önceki gün mindere çıkan 4 grekoromencimizin yaşattığı hayal kırıklığını dün Hamza Yerlikaya biraz olsun dağıttı. 85 kiloda Hamza Yerlikaya, grubundaki ilk maçında Fin'li Marko Asell'i eski günlerini anımsatırcasına 1 dakika 55 saniyede minderin bir ucundan bir ucuna künde ata ata 10-0 teknik üstünlükle yendi. Hamza grubundaki ikinci maçını bugün Atlanta'da finalde yendiği ezeli rakibi Alman Thomas Zander ile oynayacak. Bu maçı da kazanırsa grubundan birinci çıkıp çeyrek finale yükselecek.

130 kilo güreşçimiz Fatih Bakır da grubundaki ilk maçında Rus asıllı İsrail'li Juri Yevseychyc'e 3-0 yenildi. Grubundaki ikinci maçında Polonya'lı Marek Sidnik'i 9 dakikada biten mücadele sonunda 1-0 yendi. Fatih Bakır grubundaki son maçını Çek David Vala ile oynayacak.

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, bir gün önce güreşte yaşanan hüsrandan çok etkilenmiş olacak ki, Yerlikaya'nın olimpiyattaki bu muhteşem başlangıç maçından sonra göz yaşlarını tutamadı. Bakan Ünlü, ‘‘İşte benim aradığım, görmek istediğim manzara bu’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler