« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bravo Fener'e

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Fenerbahçe, inanılmaz güçlü bir rakibi yendi... Parma, topu ayağa çok iyi oynayan, iyi pres yapan, sağlam savunma anlayışından asla vazgeçmeyen, iyinin de ötesinde fevkalade bir takım. Onun için Fener'e bravo diyorum. Muhteşem seyirciyi de, futbolcuları da yürekten kutluyorum.

Moldovan çok çalıştı. Bir de gol atarak görevini iyi yaptı. Ne var ki, Moldovan'ın yanında oynayan Fenerbahçe'nin büyük ümidi Baliç beklenen düzeyde değildi. İkinci yarıda Moshoeu iyi futboluyla göz doldururken, Murat Yakın ağır oyununa karşın soğukkanlı hareketleri ve mükemmel paslarıyla bizden tam not aldı. Uche her zamanki gibi Fenerbahçe'nin emniyet sübabı gibiydi. Mustafa Doğan ise Asprilla gibi çok çok yetenekli bir futbolcuya göz açtırmadı. Asprilla'nın yapacağı bir tek şey vardı; o da ne yapıp, edip oyundan çıkmak. Nitekim Parma antrenörü de ikinci yarıda bunu yaptı.

Moldovan'ın attığı golün dışında çok önemli gol pozisyonları bulan Fenerbahçe bunları değerlendirseydi farklı bir galibiyete rahatlıkla ulaşabilirdi. Ancak, bitirici noktalarda yapılan pas ve vuruş hataları bunu önledi. Bu arada Löw'e, Saffet'in nasıl olup da bu takıma girdiğini tekrar sormak isterim. Böylesine kısıtlı yeteneklere sahip ve çok pas hatası yapan bir savunma oyuncusu, rakibi için bulunmaz hint kumaşıdır. Herşeye rağmen Fener kazandıysa bu bir avantajdır.Bunları da Beğenebilirsiniz