Branson: Çalışanlar izinlerine kendileri karar vermeli.

Hürriyet Haber
25 Eylül 2014 - 15:09Son Güncelleme : 25 Eylül 2014 - 09:17

İngiliz dev Virgin’in sahibi Richard Branson, çalışanların istedikleri zaman ve istedikleri kadar izin almaları gerektiğini savundu.

Cnbce.com'un haberine göre çalışanların izin sürelerine kendileri tarafından karar verecekleri bir mekanizma geliştirmeyi planlayan Virgin şirketinin sahibi Richard Branson, bunu yapan şirketlerin sanılanın aksine uzun vadede olumlu etkileneceğini iddia etti. Branson, şirketlerin çalışanlarına süresiz izin vermelerinin şirkete zarar vermeyeceğini ve çalışanları motive edeceğini iddia etti. Sektördeki deneyimlerini konu alan ‘The Virgin Way: Everything I know About Leadership’ isimli bir kitap yazan milyarder patron, çalışanların bu konuda kendi kararlarını kendilerinin vermesinin şirkete uzun vadede pozitif bir etkisi olacağını savundu.

“Birkaç gün, hafta veya ay tatil yapıp yapmama kararı çalışanlara ait olmalı” ifadesini kullanan Branson, bu projeyi kendi şirketinde uygulamaya başlamak istediğini ifade etti. Branson, çalışanların kendi kariyerlerini ve şirketin geleceğini etkilemeyecek şekilde izin kullanacaklarına ve bunun onları uzun vadede daha iyi motive edeceğine inanıyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı