Spor Branşlara göre sporcularımız ve antrenörleri
Paylaş
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

Branşlara göre sporcularımız ve antrenörleri

YEREL HABERLER BRANŞLARA GÖRE SPORCULARIMIZ VE ANTRENÖRLERİ

ALP DİSİPLİNİ
* Kayaklarla birlikte yapılan, kapılardan geçerek en hızlı şekilde aşağıya inmenin temel olduğu bir yarışmadır.

ERKEKLER: Cenk Usta (Uludağ), Harun Şimşek, M.Ömer Taşkesenlioğlu, Emre Şimşek, Selim Pasinli, Ersin Beydüz (Atatürk), Levent Taş, İbrahim Yıldırım, Mustafa Yıldız (Kafkas), Muzaffer Kerem Ersoy (İstanbul).
KADINLAR: Tuğba Daşdemir (Abant İzzet Baysal), Zeynep Severge, İrem Önder (İstanbul Bilgi), İstem Tunca (Uludağ), Fatmanur Gül, Betül Gül (Hacettepe).
ANTRENÖRLER: Vlado Makuc, Serhat Aktaş, Gürkan Saatçioğlu, İbrahim Demirci

BİATLON
* Kayaklı Koşu ile atıcılığın bir araya getirildiği kış sporudur. Sporcular zamana karşı yarışır.

ERKEKLER: Orhan Gazi Civil, Recep Efe, Ekrem Yıldırım (Gazi), Ayhan Arslan, Müjdat Boz (Kafkas), Uğur Akman (Anadolu), Ahmet Üstüntaş, Samet Oğlağo (Niğde).
KADINLAR: Nihan Erdiler (Cumhuriyet), Elif Aşkın (100.Yıl), Burcu Yeğin (Kastamonu), Mehtap Baştuğ (Niğde)
ANTRENÖRLER: Yuriy Ivanov, Haris Korkmaz, Berivan Ayhan, Şefik Yaşar

BUZ HOKEYİ
* Buz üzerinde 2 takım halinde oynanır. Amaç, “pak” adı verilen diski sopalarla kontrol ederek, rakip kaleye sokup sayı bulmaktır.

ERKEKLER: Eray Atalı (Kaleci/Kocaeli), Erol Kahraman(Kaleci/Doğu Akdeniz), Sefa Berat Aktepe (Defans/Polis Akademisi), Doğa Selçuk (Defans/Kocaeli), Gökhun Öztürk (Defans/Kocaeli), Gürkan Çetinkaya (Defans/Kocaeli), Savaş Can, Burak Aktürk (Defans/Kocaeli), Kerem Tuna İslam (Defans/Koç), Orhan Coşkun (Defans/Polis Akademisi), Kemal Burkay Altuntaş (Forvet/Ankara), Mevlüt Kumcu (Forvet/Polis Akademisi), Alper Solak (Forvet/Ankara), Batın Kösemen (Forvet/Kocaeli), Tuğcan Ayyıldız (Forvet/Kocaeli), Egemen Taşboğa (Forvet/Gazi), Emrah Özmen (Forvet/Anadolu), Emre Elevli (Forvet/Saint Paul), İbrahim Kaan Özgencil (Forvet/ODTÜ), Fevzi Ufuk Güçlü (Forvet/Kocaeli), Serkan Gümüş (Forvet/Pacific Hill), Cüneyt Baykan (Forvet/Pacific Hill University), Yusuf Halil (Forvet/Pacific Hill), Fikri Atalı (Yedek kaleci/Kocaeli)
ANTRENÖRLER: Tarık Göçmen, Mehmet Baklaya, Aykut Sunar

KADINLAR: Berfu Merve Bolulu (Kaleci/İstanbul Bilgi), Mine Güngör (Kaleci/American Public), Başak Biçer (Forvet/ODTÜ), Çağla Baktiroğlu (Forvet/University Of Windsor), Çağla Sevgili (Forvet/Kocaeli), Didem Aydoğdu (Forvet/Kocaeli), Dilara Elysse Özen(Forvet/Bucks C.C.C), Elif Bayrak(Defans/Bilkent), Feriha Ceren Alkan (Defans/ODTÜ), Gamze Elif Ulaş (Forvet/AÖF), Huriye Yeliz Yüksel (Forvet/AÖF), Mefharet Veziroğlu (Forvet/Hacettepe), Nilay Günay (Forvet/Bilkent), Özlem Öz (Forvet/ODTÜ), Özlem Yerebakan (Defans/Ankara), Refika Yılmaz (Defans/Hacettepe), Sinem Doğu (Defans/Hacettepe), Sinem Yalçındağ (Defans/Aksaray), Teksin Öztekin (Forvet/Bilkent), Tuba Dokur (Forvet/Hereke M.Y.O), Tuba İlgin (Forvet/AÖF), Zeynep Özen Pervan (Defans/American Public)
ANTRENÖRLER: Keith Mcadams, Kaan Budak

CURLİNG
* Rink adı verilen buz pisti üzerinde 2 takım halinde oynanır. Amaç, “T” adı verilen halka hedefin merkezine rakip takımdan daha yakın taş kaydırmaktır.

ERKEKLER: Çağrı Bayraktar (Anadolu), Oğuzhan Dikmen, Oğuz Zengin, Yusuf Ziya Bayraktutan, Haluk Adanır (Atatürk)
KADINLAR: Şeyda Zengin, Ayşe Gözütok, Öznur Polat, Elif Kızılkaya (Atatürk), Burcu Pehlivan (Kocaeli)
ANTRENÖRLER: Brian Gray, Fatih Ağduman

KAYAKLA ATLAMA
* Dik bir rampadan aşağı kaymayı, havalanmayı, en yükseğe atlamayı ve düşmeden yumuşak bir şekilde iniş yapmayı kapsayan bir spordur.

ERKEKLER: Faik Yüksel, Samet Karta (Lise öğrencisi)
ANTRENÖRLER: Vasja Bajc, Ales Selak

KAYAKLI KOŞU
* Yarışmacılar kayaklarının iç kısmına kar gelmesini engellemek için her bir bacağını öne atıp kayarlar.

ERKEKLER: Burhan Oğlago (Ağrı İbrahim Çeçen), Ömer Yusufoğlu, Sabahattin Oğlago, Erkan Orhan (Atatürk), Süleyman Ateş (Kafkas)
KADINLAR: Rojbin Ören (Atatürk), Büşra Güneş (Gazi).
ANTRENÖRLER: Torald Rein, Süleyman Yıldırım, Fikret Ören, Mülkinaz Bıyık

KUZEY KOMBİNE
* Kayakla atlama ve kayaklı koşunun biraraya gelmiş halidir. 2 gün sürer. İlk gün kayaklı atlamaya, ikinci gün kayaklı koşuya ayrılır.

ERKEKLER: Mustafa Öztaşyonar (Lise öğrencisi)
ANTRENÖR: Bine Norcic

SNOWBOARD
* Sörf, kayak ve kaykayın birleşiminden oluşan bir spordur.

ERKEKLER: Mehmet Ali Ünal (Sabancı), Can Polatkan, Umut Öğücü, Berkcan Önem (Bilgi), Olgun Yalçın (Haliç), Batıkan Yılmaz, Meriç Dumlu (İstanbul Aydın), Naim Onur Özkul (Anadolu), Cihat Altınkök (Uludağ)
KADINLAR: Elif Ece Limon, Yasemin Bilgen (İstanbul), Zeynep Taviloğlu (Boğaziçi), Gamze Demirci (Okan), Sevda Sayar, Melis Firuzan Bağatır (Anadolu), Nesligül Kocakıran (İstanbul Bilgi), İdil Pınar Halefoğlu (Galatasaray), Deniz Altınok (Marmara).
ANTRENÖRLER: Thomas Bernik, Ömer Karslı, Savaş Kop, Cem Tekyaygil

SERBEST STİL KAYAK
* Sporcular tekniklerin yanı sıra kayaklarının kenarlarına buz kayakçılarınkine benzer bir açı vererek kayarlar.

ERKEKLER: Mustafa Gedik (Kafkas), Yakup Önal, Kaan Oral (Atatürk), Barkın Beceren (İstanbul Bilgi).
KADINLAR: Zeynep Severge (İstanbul Bilgi)

ARTİSTİK PATEN
* Müzik eşliğinde yapılan, teknik ve estetiğin birarada olduğu spordur.

Figür pateni: ERKEKLER: Kutay Eryoldaş (Hacettepe), Ali Demirboğa (Kocaeli), Engin Ali Artan (Dokuz Eylül)
KADINLAR: Renk Kemaloğlu (Bilgi), Beril Bektaş (Anadolu)
ANTRENÖRLER: Rana Belkıs, Cenk Ertaul, Jessica Wilhelmsson, Amil Akbulut

Buz Dansı: ERKEKLER: Alper Uçar (Anadolu).
KADINLAR: Alisa Agafonova (Kharkov).
ANTRENÖRLER: Natalia Dubova, Oleg Voyko

Senkronize Paten: ERKEKLER: Atılım Aker (Atılım), Batuhan Ceren (Gazi), Umut Sayın (Hacettepe), Burak Pasinli (Ankara)
KADINLAR: Ecem Savun (Bilkent), Ayşenur Erin (Doğuş), Filiz Fidan, Ceren Geniş (Ankara), Eda Bal (Gazi), Ayça Soygüt, Betül Çelik, Ece Ongül (Anadolu), Damla Turhanoğlu (Namık Kemal), Ayşe Özüm Akar, Başak Çetinkaya (Hacettepe), Ekin Doğanay (Ufuk), Ezgi Uzuncan (Bilkent), Simge Ceylan, Pelin Aydemir (Kocaeli), İdil Totay Ayhan (İstanbul).
ANTRENÖRLER: Cenap Mengü Tunçay, Sinem Kara, Reyhan Erbil Nikbay

Sürat Pateni: ERKEKLER: Selim Tanrıkulu, Mükerrem Top, Önder Aslan (Atatürk), Özgür Yeşilöz (Hacettepe)
KADINLAR: Zeynep Erkılıç, Ela Kara, Leyla Yılmaz (Atatürk), Duygu Kan (Kastamonu), Gamze Altıntaş (Kocaeli), Sezen Saraç (Kocaeli).
ANTRENÖRLER: Wang Xuemei, Cemre Çavdar.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle