Gündem Haberleri

GÜNDEM

  BP Türkiye'den Formula-G ve Hidromobil-07'ye destek

  A.A.
  25.07.2007 - 11:18 | Son Güncelleme: 25.07.2007 - 15:20

  BP Türkiye, temiz enerji teknolojilerini desteklemek amacıyla, Formula-G ve Hidromobil-07 yarışlarında üç üniversite ekibine sponsor oldu.

  BP Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, “çevreye duyarlılık” ilkesinden yola çıkarak, temiz enerji teknolojilerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen güneş arabaları yarışında (Formula-G), Boğaziçi Üniversitesi takımı Bugeat, Yıldız Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü takımı Efsane'ye, hidrojen arabaları yarışında (Hidromobil-07) ise Yıldız Teknik Üniversitesi Güneş Enerjili Sistemler Kulübü'nün takımı olan Gesk'e sponsor olunduğu bildirildi.
  Açıklamada, finalleri 29 Temmuz'da Ankara'da yapılacak yarışmalarda, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Formula-G'ye 32 üniversiteyi temsil eden 39 takım, 47 araçla katılırken, Türkiye'de üretilen ilk hidrojenle çalışan arabaların yarışacağı Hidromobil-07'ye ise 15 üniversiteden 20 takım 20 araçla piste çıkacağı belirtildi.

  BP'nin her 2 yarışa verdiği destekle üniversite öğrencilerine sorumluluk da yüklendiğini belirten BP Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Murat Lecompte, BP olarak, güneş ve hidrojen gibi alternatif enerjilerin yaygın kullanımını tüm dünyada desteklediklerini aktardı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı