MERSİN HABERLERİ

Bozyazı’da Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldı

IHA
28.10.2015 - 16:31Son Güncelleme :

BOZYAZI KAYMAKAMLIĞI VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN, CUMHURİYETİN KURULUŞUNUN 92. YILI DOLAYISIYLA ÖĞRENCİLER ARASINDA DÜZENLENEN ŞİİR, RESİM VE KOMPOZİSYON YARIŞMALARINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ DÜZENLENEN TÖRENLE VERİLDİ.

IHA

Mersin’in Bozyazı ilçesinde Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yılı dolayısıyla öğrenciler arasında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.
Bozyazı Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, ilçe genelinde lise, ortaokul ve ilkokul öğrencileri arasında ‘Cumhuriyet’ konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenlendi. Yarışmada dereceye giren öğrenciler için Bozyazı Müftülüğü Konferans Salonu’nda ödül töreni düzenlendi. Törene, Bozyazı Kaymakamı Suat Yıldız, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Savaş Cingöz, İlçe Emniyet Müdürü İsrafil Ergün, TCSG-309 Komutanı Erhan Çevik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Konya, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından dereceye giren öğrenciler eserlerini seslendirdi. Törende daha sonra yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, Kaymakam Yıldız, Garnizon Komutanı Cingöz, Emniyet Müdürü Ergün ve Milli Eğitim Müdürü Konya tarafından ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından Bozyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Cumhuriyet Nasıl İlan Edildi?” adlı bir gösteri sunuldu. “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu slayt gösterisinin ardından ödül töreni sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Bozyazı’da Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozyazı’da Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı