Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bozüyük'te tren kazası

  BİLECİK, (DHA)/A.A/ANKA
  27 Ağustos 2009 - 18:14Son Güncelleme : 28 Ağustos 2009 - 00:25

  Haydarpaşa - Eskişehir seferini yapan Cumhuriyet Ekspresi bu akşam iş makinesine çarptı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım kazada 5 kişinin öldüğünü, 21 kişinin de yaralandığını söyledi.

  İŞTE OLAY YERİNDEN İLK FOTOĞRAFLAR

  İŞTE OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER / VİDEO  Olayın duyulmasının hemen ardından bölgeye kurtarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Demir kesme makaslarıyla trene müdehale edilip vagonlarda sıkışan yolcular çıkarıldı.

  TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, 5 kişinin öldüğü, 21 kişinin yaralandığı Bilecik'in Bozüyük ilçesi yakınlarındaki tren kazasının bulunduğu yere gelerek incelemelerde bulundu.

  Trenlerin hemen durması mümkün olmayan araçlar olduğunu, demiryolu yakınlarında iş yapan müteahhitlerin dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Süleyman Karaman şöyle konuştu: "Üzüldüğümüz bir kaza yaşadık. Hemzemin geçit olmayan, hiç kimsenin geçmemesi gereken bir yerde, paletli iş makinesinin demiryollarıdan geçmeye çalışması, illegal geçmeye çalışması sonucu bir kaza oldu. Beş vatandaşımızı kaybettik. Çevre illerdeki bütün yardım ekipleri, olay yerine ulaştı. Yolcuları otobüslerle gidecekleri yere sevk ettik. Yaralılar, hastanede tedavi altında. Trenler, gördüğünüz gibi hemen durması mümkün olmayan araçlardır. Önüne ani çıkan bir şeyde ani durması mümkün değil. Ayrıca burası virajlı bir bölge. Viraj nedeniyle trenin önünü görmesi de mümkün değil. Böyle bir kazayla karşı karşıya kalınıyor.

  ENKAZ KALDIRMA ÇALIŞMALARI GECE BOYUNCA SÜRECEK

  Trenin kaldırma çalışmaları gece boyunca devam edecek. Yolun yarın sabah açılmasını bekliyoruz. Burada çalışan müteahhitlerin dikkatli olması gerekir."


  HAYATINI KAYBEDENLERİN İSİMLERİ BELİRLENDİ

  Eskişehir-İstanbul seferini yapan Cumhuriyet Ekspresi'nin Bilecik'in Bozüyük ilçesi yakınlarında iş makinasına çarpması sonucu meydana gelen kazada ölen 5 kişinin kimlikleri belli oldu. Yaralı 21 kişi ise çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

  Kazada 231 yolcunun bulunduğu belirtilen Cumhuriyet Ekspresi'nde yolculardan Metin Kürşat Yeşiltan(14), Turgay Yılmazbaş(21), Derviş Oğuz Tekin (24),
  Mehmet Öztürk (53) ile Aysel İzgi(65) hayatını kaybetti.

  Kazada yaralanan iş mekinesi operatörü Mehmet Sait Yılmaz, makinistler Mehmet Çolak ve Erol Altıntaş, trende bulunan TCDD görevlileri Ali Saltan, Bahtiyar Kahveci ile yolcular Fatih Deniztekin, İsmet Ulusoy, Nasim Tokca, Lorin Topçu, Ersin Akşahin,Egemen Günsay,Ayşe Gülşah Kayahan, Önder Dinçer, Ersoy Demir, Aras Tunçali, Esra Yüzer Yusuf Mermer, Mehpare Güler, Ceren Türkay Güler, Ceyda Güler ve Hacı Mehmet Avşaroğlu Bozüyük, Bilecik ve Eskişehir'deki hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan iş makinesi operatörü Mehmet Sait Yılmaz'ın ESOGÜ Hastanesi'nde tedavi altına alındığı ve durumunun ağır olduğu belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı