BİLECİK HABERLERİ

Bozüyük’te Mesleki Yeterlilik Belgesi Bilgilendirme Konferansı

IHA
21 Ekim 2015 - 17:48Son Güncelleme : 21 Ekim 2015 - 17:49

TSO BAŞKANI BUĞRA LEVENT

IHA

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, mesleki yeterlilik belgesi bilgilendirme konferansı düzenledi.
Bozüyük Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen konferansta, Ticaret ve Sanayi Odası, İK11 Platformu ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğiyle mesleki yeterlilik belgesi, sınav ve belgelendirme süreci, belge zorunluluğu olan akredite meslekler, MYK belge zorunluluğu kapsamında ceza ve teşvikler ve diğer konular ele alındı.
Konferansa, 45. Mühimmat Bölük Komutanı Bakım Binbaşı Alper Koç, Bilecik İŞ-KUR İl Müdürü Ayhan Tozan, SGK Müdürü Emin Şahin, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Doğan Tunç, Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent, Yönetim Kurulu Üyesi Veli Çelik, Meclis Üyeleri Murat Şeker, Osman Tekeli, Mehmet Karaçalı, Mustafa Öztürk, Oda Genel Sekreteri Bedri Öztürk, İnsan Kaynakları Platformu Genel Sekreteri Halil Altınay, oda üyeleri, serbest muhasebeciler ve vatandaşlar katıldı.
Konferansın açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent, mesleki yeterlilik belgesinin önemine değindi. Levent, yaptığı açıklamada, “Eskiden meslek mensupları kalfalık ve ustalık seviyesine geldiklerinde koluna altın bileziğini taktı diye anılırdı. Altın bilezik prensibi hala geçerli, fakat bir şart ile. Bileziğin darphane damgası, gramajı ile ayar garantisi görülecek ve bu belgelenecek. Tam da bu noktada mesleklerimizin yeterliliklerinin ölçülmesi devreye giriyor. Meslek mensuplarına da geçerli kriterleri kapsayacak şekilde mesleki yeterlilik belgelerinin verilmesi zorunluluğu getirilmiş bulunuyor. Bu konferans programımızı, uygulama detaylarını ve şartlarını uzmanlarından öğrenelim ve sorularımıza da birinci elden yetkililerden cevap alalım diye düzenlemiş bulunuyoruz. Çalışma Bakanlığına bağlı mesleki yeterlilik kurumu tarafından yeni uygulamaya konulan esaslar ve detaylar 2016 Yılının Mayıs ayı itibariyle ilk belirlenen meslek gruplarına uygulanacak. Bu meslek kolları önümüzdeki günlerde daha da genişletilerek çalışmalar devam edecek” dedi.
Certürk Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri Limited Şirketi Genel Müdürü Bülent Özbey’yin sunumunda gerçekleşen bilgilendirme konferansında, Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen mesleklere ilişkin tebliğ edilen ve 25 Mayıs 2015 tarihli 29366 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, bu kapsamda söz konusu tebliğ ekinde ki listede belirtilen mesleklere de MYK Mesleki yeterlilik Belgesinin zorunlu hale getirildiğinin altını çizdi.
Mesleki yetelilik belgesinin zorunlu olduğu meslek dallarının, ahşap kalıpçı, alçı levha uygulayıcısı, alçı sıva uygulayıcısı, alüminyum kaynakçısı, bacacı, betonerme demircisi, betoncu, çelik kaynakçısı, direnç kaynak ayarcısı, doğal gaz altyapı yapım kontrol personeli, doğal gaz çelik boru kaynakçısı, doğal gaz ısıtma ve gaz yakıcı cihaz servis personeli, doğal gaz işletme bakım operatörü, doğal gaz polietilen boru kaynakçısı, duvarcı, endüstriyel boru montajcısı, hidrolik pnömatikci, ısı yalıtımcısı, ısıtma ve doğal gaz iç tesisat yapım personeli, inşaat boyacısı, iskele kurulum elemanı, kaynak operatörü, makine bakımcı, otomotiv elektromekanikçisi, otomotiv montajcısı, otomotiv sac ve gövde kaynakçısı, panel kalıpçı, seramik karo kaplamacısı, ses yalıtımcısı, sıvacı, su yalıtımcısı, tünel kalıpçısı, yangın yalıtımcısı olarak belirtildi.
Program sonunda ise günün anısına TSO adına Bülent Özbey’e, Meclis Başkanı M.Doğan Tunç ve Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent tarafından plaket takdim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bozüyük’te Mesleki Yeterlilik Belgesi Bilgilendirme Konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozüyük’te Mesleki Yeterlilik Belgesi Bilgilendirme Konferansı haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:14
  • Guneş
   06:06
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   17:03
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı