BİLECİK HABERLERİ

Bozüyük’te Görme Engelli Bireylere Yönelik Okuma Yazma Kursu Açıldı

IHA
26.02.2015 - 17:40Son Güncelleme :

BİLECİK’İN BOZÜYÜK İLÇESİNDE REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ BÜNYESİNDE, HALK EĞİTİM MERKEZİ İŞBİRLİĞİ İLE GÖRME ENGELLİ ÖĞRENCİLERE, AİLELERİNE VE ÖĞRETMENLERE YÖNELİK BRAİLLE OKUMA YAZMA KURSU AÇILDI.

IHA

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde bulunan Rehberlik ve Araştırma Merkezi bünyesinde, Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile görme engelli öğrencilere, ailelerine ve öğretmenlere yönelik braille okuma yazma kursu açıldı.
Rehberlik ve Araştırma Merkezi personeli Yücel Uğurlu tarafından verilecek kursta, görme engelli öğrenciler, aileleri, özel eğitim ve rehberlik öğretmenleri eğitim alacak. Kurum müdürü Zeynep Münteha Akpınar, okuma yazma kursu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akpınar, “Görme engelli öğrenciler braille okuma yazma öğrendiklerinde, sınıflarında kolaylıkla braille tabletlerine not alabilecekler ve akademik başarıları böylelikle artabilecektir. Öğrencilerimizin ailelerine de braille okuma yazma öğretmemizin amacı, öğrencilerimiz evde ders çalışırken braille not tuttuklarında ailelerimiz kontrolünü yapabileceklerdir. Yine kursiyerlerimizden olan, özel eğitim öğretmenleri engelli öğrencilerimizle çalışmaktadırlar. Sınıflarında görme engelli öğrencileri olduğu takdirde braille okuma yazma becerisi ile öğrencilerini yönlendirebileceklerdir. Eğitim-öğretim bildiğiniz gibi sacayağı gibidir. Bu sacayağını öğrenci-öğretmen ve aile oluşturur. Braille okuma yazma kursumuzda bu sacayağını oluşturan 3 gruba da eğitim vermekteyiz. Braille okuma yazmada kullanılan braille tabletlerinin temininde bize kolaylık sağlayan Ankara Mithat Enç Görme Engelliler Okuluna ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bozüyük’te Görme Engelli Bireylere Yönelik Okuma Yazma Kursu Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 17 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozüyük’te Görme Engelli Bireylere Yönelik Okuma Yazma Kursu Açıldı haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı