BİLECİK HABERLERİ

BOZÖYÜK HABERLERİ

Bozüyük Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı yapıldı

DHA
06.09.2017 - 19:32Son Güncelleme :
DHA


Fatma SAVAŞ İNAL/BOZÜYÜK,(Bilecik),(DHA)- BOZÜYÜK Belediye Meclisi'nin eylül ayı olağan toplantısı Metristepe Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonu'nda yapıldı.
Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında yapılan Eylül ayı toplantısında 7 gündem maddesi görüşüldü. Gündemin ilk maddesinde yer alan 3194 sayılı İmar Kanunun 8.maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına istinaden, Yeşilkent Mahallesinde imar planı değişikliği talebi görüşülerek oy birliği ile komisyona sevk edildi. Ardından Yeni Mahalle de sağlık tesisi alanında kalan belediyeye ait taşınmazın; kamu idarelerine ait taşınmazların tahsis ve devri hakkındaki yönetmeliğin 12'inci maddesi ve 5393 sayılı Belediye Kanunun 75.maddesi (d) fıkrasına istinaden sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığına bedelsiz devrinin yapılması ve protokol imzalanması için Belediye Başkanı Fatih Bakıcı'ya yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinde yer alan 3194 sayılı İmar Kanunun 8'inci maddesi (b) fıkrasına 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına istinaden, Yeni Mahalle 249 Ada 73 -74 Parsellerde Plan değişikliği talebi görüşülerek İmar Komisyonuna sevk edildi. Gündemin dördüncü maddesinde yer alan bütçe aktarımı konusu oy çokluğu ile kabul edildi. Toplantının devamında gündemin beşinci maddesinde yer alan Belediye İmar Komisyonuna sevk edilen konular görüşülerek karara bağlandı. Gündemin altıncı maddesinde ise Belediye Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilen konular görüşülerek karara bağlandı. 2017 yılı gelir tarifesinde bulunan kaçak su kullanım bedeli 110 TL'den ilk ihtarda bin TL'ye ikinci ihtarda ise 2 bin TL'ye çıkartıldı.
Toplantıda son olarak Belediye Meclis üyelerince verilen yazılı ve sözlü önergeler görüşüldü. AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ali Avcıoğlu tarafından verilen yazılı önergede yer alan; İlçemiz 4 Eylül Mahallesi Yaşar Doğu Caddesinin Arıklar caddesi ile kesişiminden başlamak üzere Yaşar Doğu Caddesi boyunca yolun sağ tarafında park yasağı uygulaması yapılması konusu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Belediye Başkanı Fatih Bakıcı tarafından verilen yazılı önergede yer alan 5393 sayılı Belediye Kanununun 75. Maddesi (d) fıkrasına, Kamu İdarelerine Ait Taşınmazların Tahsis ve Devri Hakkındaki Yönetmeliğinin 12. Maddesi ve 25.08.2017 tarihli ve 1921 sayılı Bozüyük Kaymakamlığı Malmüdürlüğü yazısına istinaden; tapu kaydına göre İlçemiz Çarşı Mahalle, 142 ada 18 nolu parselde kayıtlı Emniyet Genel Müdürlüğüne tahsisli (Bölge Trafiğinin Bulunduğu) taşınmaz ile şuyulu olan 142 ada 19 nolu parselde Bozüyük Belediyesi adına kayıtlı 143,72 m2lik taşınmazın Maliye Hazinesine bedelsiz devrinin yapılması konusu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. 
Gündem maddelerinin ardından MHP Belediye Meclis Üyesi Nizamettin Kırkan söz alarak mahalle konaklarında bir yıl içerisinde yapılan faaliyet türleri ve gelirleri hakkında bilgi istedi. Ayrıca 3 yıl önce talep edilerek kabul edilen Sarı Toprak Sokak sakinlerinin Tekke Mahalleye bağlanması konusunda ki gelişmeyi sordu. Başkan Bakıcı, mahalle konaklarıyla ilgili birim müdürlerince bilgi verileceğini diğer konu ile ilgili kentsel dönüşüm çalışmaları sonrasında bu talebin yerine getirileceğini söyledi. CHP Meclis Üyesi İsmail Yemen de gündem dışı söz alarak doğa sporlarıyla alakalı bir kulüp kurulması önerisinde bulundu.  
-
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bozöyük haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bozöyük haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bozüyük Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı