Bozuk yolları bizzat taradım

Hürriyet Haber
28.08.2014 - 13:07 | Son Güncelleme:

İzincilerin, Bulgaristan’da yaşadığı sıkıntıları Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe ile konuştuk. Büyükelçi, izincilere çıkarılan bütün sorunları çözmek için çaba gösterdiklerin söyledi.

YAZ aylarında mesai saatlerinin büyük bir kısmını izincilerden gelen şikayet ve istekleri takip etmekle geçirdiklerini anlatan Büyükelçi Gökçe, “Basına yansıyan bütün sorunları yakından biliyoruz. Görev yetkilerimiz dahilinde bunları çözmek için çalışmalar yapıyoruz. Bazen ikili ilişkiler, bazen de bakanlıklar aracılığı ile yetkili makamlara gelişmeleri zamanında hemen aktarıyor ve taleplerimizi iletiyoruz” dedi. İzincilerden bozuk yollarla ilgili olarak çok şikayet geldiğini belirten Gökçe, şöyle dedi:

HEPSİNİ BİLİYORUZ

“Yolun her kilometresini bizzat kendim defalarca taradım. İsteyenler ayrıntılı yol bilgilerini Büyükelçiliğimizin resmi web sitesihttp://sofya.be.mfa.gov.tr den alabilirler. Bu bilgiler ışığında yola çıkarlarsa daha güvenli yolculuk yapabilirler. Kapitan Andreovo sınır kapısındaki inşaat, gümrüklerde yasal olmayan işlemler, polislerin haksız tahsilat ve cezaları, vinyet ile hırsızlıklarla ilgili olarak devamlı muhataplarımızla konuşuyoruz. Uyarılarımızı yapıyoruz. Fakat uygulamalardaki aksaklıkları gidermek kolay değil. Her geçen sene olumlu gelişmeler olmasına rağmen hala tatmin edici şartlar oluşamadı. Bulgaristan gümrük kapılarında uygulanan dezenfekte parasının kaldırılması için de girişimlerde bulunduk. Kısa sürede kaldırılmasını bekliyoruz.”

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı