Ege Haberleri

  Bozuk yollar isyan ettirdi

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM, (DHA)
  25.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Turgutreis Beldesi’nde turizm sezonu başlamasına rağmen yapılmayan yollar için vatandaşlar eylem yaptı.

  TURGUTREİS Yollarını Protesto Grubu tarafından düzenlenen yürüyüşe vatandaşlar da destek verdi. Turgutreis Pazaryeri’nden Atatürk Meydanı’na kadar olan iki kilometrelik yolda belediye tarafından hiçbir çalışma yapılmadığını öne süren topluluk, “Bozuk yollar insan hakları ihlali”, “İlk yağmurda köstebek yuvasına dönen yola hayır”, “Yolları karartmayın”, “Avrupa’yı değil, Bodrum’u örnek almanız yeter” yazılı pankartlar taşıdı.

  Kazalara davetiye çıkarıyor

  Etkinliğin ardından dağıtılan basın bildirisinde de çevre kirliliği yaratan, kazalara ve ölümlere neden bozuk yolların derhal yapılması istendi. Turgutreis Belediyesi’nin yolların yapımı konusunda hukuki engelleri ve ekonomik gerekçeleri ileri sürdüğü belirtilen bildiride, bunların halkın yaşamının her gün her saniye tehlikeye atılmasını mazur gösteremeyeceği kaydedildi.

  Belediyenin sorumluluğundaki yolların aydınlatılmadığı, çukurların etrafında güvenlik önlemleri alınmadığı da dile getirilen bildiride, yollar güvenli hale gelene kadar protestoların sürdürüleceği vurgulandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı