KASTAMONU HABERLERİ

Bozuk Orman Alanlarında Rehabilitasyon Ve Restorasyon Forumu Kazakistan’da Düzenlendi

IHA
10 Temmuz 2015 - 11:42Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 11:43

KAZAKİSTANDA DÜZENLENEN ''BOZUK ORMAN ALANLARINDA REHABİLİTASYON FORUMU''NA KÜRE MESLEK YÜKSEK OKULU MÜDÜRÜ YRD.DÇ.DR. AHMET ÖĞRETEN ''ANADOLU ORMANLARI VE KAZAKİSTAN BOZKIRLARI TAHRİBİNDE 1856 PARİS ANTLAŞMASININ ROLU BAŞLIKLI BİLDİRİSİYLE KATILDI.(MUHAMMED KÖMEÇOĞLU - KASTAMONU / İHA )

IHA

Kazakistanda düzenlenen ’’Bozuk Orman Alanlarında Rehabilitasyon Forumu’’na Küre Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd.Dç.Dr. Ahmet Öğreten ’’Anadolu Ormanları ve Kazakistan bozkırları Tahribinde 1856 Paris Antlaşmasının rolu başlıklı bildirisiyle katıldı.
Türkiye Cumhuriyeti ve Kazakistan Cumhuriyeti arasında ormancılık alanındaki işbirliğinin akademik ve pratik düzeyde geliştirilmesine katkı sağlamak, Kazakistan ve Orta Asya’nın diğer ülkelerindeki en temel çevre problemi olan ormansızlaşma, orman tahribi ve çölleşme sürecine dikkat çekmek ve ortaya konulan konuların tartışılarak özelde Kazakistan’a genelde ise benzer ekosistem özellikleri gösteren aynı coğrafyanın diğer ülkeleri için somut veriler elde etmeyi hedefleyen “Bozuk Orman Alanlarında Rehabilitasyon ve Restorasyon” temalı Uluslararası Bilimsel Forum, Kazakistan’ın S. Seifullin Kazakn Agro Technical Üniversitesi ile Kastamonu Üniversitesi işbirliğinde 8-12 Haziran 2015 tarihinde Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleştirildi.
Koordinatörlüğünü Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezgin Ayan ile S. Seifullin Kazakn Tarım Teknik Üniversitesi Orman kaynakları ve ormancılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dani Sarsekova’nın yaptıkları ve dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda bilim adamının tebliğleriyle katkı sağladığı foruma Küre Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öğreten “Anadolu Ormanları ve Kazak Bozkırlarının Tahribinde 1856 Paris Antlaşmasının Rolü/The Role of The Treaty of Paris 1856 on Destruction of Anatolian forests and Kazakh Steppe” başlıklı bildirisiyle katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Bozuk Orman Alanlarında Rehabilitasyon Ve Restorasyon Forumu Kazakistan’da Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozuk Orman Alanlarında Rehabilitasyon Ve Restorasyon Forumu Kazakistan’da Düzenlendi haberi güncellenecektir.

  KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:03
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   16:45
  • Akşam
   19:41
  • Yatsı
   21:18
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı