YOZGAT HABERLERİ

Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey:

IHA
29.09.2015 - 17:06Son Güncelleme : 29.09.2015 - 17:07

BOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖR PROF. DR. KARACABEY, ÜNİVERSİTELERİN BULUNDUKLARI BÖLGEYİ SOSYAL VE KÜLTÜREL YÖNDEN GELİŞMESİNE BÜYÜK KATKI SAĞLADIĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Yozgat’ın gelişip kalkınması için Bozok Üniversitesi Yozgat ile bütünleştireceklerini söyledi.
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, üniversitenin sosyal tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyerek, yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Üniversitelerin bir şehrin, bir bölgenin gelişmesi yönünde büyük katkılarının bulunduğunu belirten Rektör Karacabey, “Üniversitelerle şehirlerin bütünleşmesi gerekiyor. Bizde üniversitemiz ile şehrimizin bütünleşmesi için elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki günlerde sivil toplum kuruluşları ile toplantılar düzenleyerek şehrimiz için üniversitemiz için neler yapabiliriz fikir alışverişinde bulunacağız” dedi.
Hedeflerinin ilk etapta Bozok Üniversitesini, Türkiye ve Dünyadaki üniversitelerle yarışabilecek altyapısını oluşturmak olduğunu vurgulayan Rektör Karacabey, “En ücra köyümüzdeki bir çocuğumuz ilkokula başladığında Bozok Üniversitesine nasıl girebilirimin hayalini kurmasını istiyoruz” diye konuştu.
Kurulu bulunan ancak öğrenci alamayan İletişim Fakültesi için öğretim üyesi konusunda çalışmalar yaparak 2016-2017 eğitim yılında öğrenci alır hale gelmeyi planladıklarına değinen Rektör Karacabey, “İletişim fakültemiz ilimiz ve üniversitemiz için çok önemlidir. Eğitime başladığımızda amacımız, öğrencilerimizi bütün köylerimizde görevlendirip, her köyümüzün ayrı bir kültürü üzerine çalışma yapıp Yozgat genelinin kültürünü ortaya çıkartacağız. Yine açacağımız Arkeoloji bölümü ile ilimizin tarihini yer altındaki tarihini gün yüzüne çıkartmak istiyoruz. Yine jeotermal enerjimizi tıp fakültemiz bünyesinde fizik tedavide kullanmak istiyoruz. Üniversite olarak amacımız, ilimize sosyal, kültürel ve ekonomik olarak en yüksek katkıyı sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey: haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   18:49
  • Yatsı
   20:16
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı