YOZGAT HABERLERİ

Bozok’ta yeni bölümlere YÖK’ten onay

DHA
30.03.2016 - 09:37Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT, (DHA) - BOZOK Üniversitesi bünyesinde ‘Turizm İşletmeciliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm Rehberliği, Rekreasyon Yönetimi’ bölümlerinin açılmasına Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) onay verdi.

Bozok Üniversitesi akademik yapılanmasını geliştirme çalışmaları devam ederken, Yozgat ve bölgesinin nitelik ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, Turizm Fakültesi bünyesinde açılması talebinde bulunulan bölümlere YÖK tarafından da izin verildiği belirtildi. Öncelikli olarak, gerekli öğretim üyesi ihtiyacı giderildiğinde, açılan bölümlere öğrenci alınabilecek. Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Bozok Üniversitesi’ni bulunduğu noktadan ileri taşımak isteyen ve bu bağlamda fakülte bünyesinde yeni bölümlerin açılmasında büyük katkısı bulunan başta Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ve Senato Üyelerine ile diğer emeği geçenlere teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Bozok’ta yeni bölümlere YÖK’ten onay hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 09 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozok’ta yeni bölümlere YÖK’ten onay haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı