YOZGAT HABERLERİ

Bozok Spor Salonu Rıza Kayaalp ismini aldı

DHA
31.03.2016 - 17:13Son Güncelleme :
DHA

Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT, (DHA)- DÜNYA ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp’in ismi memleketi Yozgat’ta 2 bin 500 kişilik spor salonuna verildi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Yozgat’ta katıldığı temel atma töreninde, Dünya ve Avrupa şampiyonu Rıza Kayaalp’in isminin spor tesislerine verilerek yaşatılması gerektiği konusundaki önerisi, il yöneticilerini kısa sürede çözüm üretmeye yöneltti.  Daha önce ‘Kapalı’ olarak isimlendirilen ve ‘Bozok’ adı verilen spor salonunun tabelası değiştirilip, ‘Rıza Kayaalp Spor Salonu’ tabelası asılıp, törenle açılışı yapıldı. Yapımına başlanan bir spor tesisine de Rıza Kayaalp isminin verileceği kaydedildi. Adı ‘Rıza Kayaalp’ olarak değiştirilen Spor Salonu önünde düzenlenen törende konuşan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat'tan başarılı sporcuların çıktığını, devletin her zaman spora ve sporculara destek olduğunu belirtti. Yazıcı, Rıza Kayaalp'in isminin spor salonuna verilmesinin gecikmiş bir teşekkürün ifadesi olduğuna vurgu yaparak, tarzıyla, ahlakıyla, yapısıyla, sorumluluk anlayışıyla örnek olan sporcunun olimpiyat madalyası kazanmasını temenni etti.

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp de, spor salonuna isminin verilmesinin kendisini mutlu ettiğini dile getirerek, yapılan jestlerin, üzerine bir yük daha yüklediğine işaret etti. Uluslararası arenada Türkiye'yi elinden geldiğince en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını anlatan Rıza Kayaalp, “Bu saatten sonra artık kendimizi düşünerek hareket etmiyoruz. 5-6 yıldır bu düşüncelere sahibim. Her şampiyonluktan sonra hiç madalyam olmamış gibi, hiç madalya kazanmamış gibi çalışmalarıma devam ediyorum. Ağır sıklet gibi bir sporda başarı elde etmek gerçekten çok zor. Çünkü çok güç gerektiriyor. Rakiplerime karşı da boy olarak bir dezavantajım var. Bunu da daha çok çalışarak, daha çok ağırlık kaldırarak gidermeye çalışıyorum. Bu sayede de Allah’a şükür tüm rakiplerimi yenmeyi başarıyorum. Olimpiyatlarda da inşallah ülkeme, memleketime şampiyonluk sevincini yaşatmak istiyorum. Tek eksiğim olan olimpiyat altın madalyasını da sizlere getireceğime söz veriyorum” dedi.

Halk Oyunları ekibinin gösteri yaptığı törende, konuşmaların ardından Bozok Spor Salonu'nun, 'Rıza Kayaalp Spor Salonu' olarak değiştirilen tabelasının üstündeki örtü, programa katılanlar tarafından açıldı.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Bozok Spor Salonu Rıza Kayaalp ismini aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 17 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozok Spor Salonu Rıza Kayaalp ismini aldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı