KONYA HABERLERİ

Bozkır’da Su Şebekesi Yenileniyor

IHA
09.09.2015 - 15:06Son Güncelleme :

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KOSKİ GENEL MÜDÜRÜLÜĞÜ BOZKIR'DA İNSAN SAĞLIĞI OLUMSUZ ETKİLEYEN İŞLETİM ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ SU ŞEBEKELERİNDE ISLAH ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİ.

IHA

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün Bozkır’da insan sağlığını olumsuz etkileyen, işletim ömrünü tamamlamış su şebekelerinde ıslah çalışmaları gerçekleştirdiğini belirtti.
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, yıllardır susuzluk, su yetmezliği ve sağlıksız su problemi yaşayan mahalle ve ilçe merkezlerinin, sağlıklı, güvenilir, standartlara uygun ve kesintisiz içme ve kullanma su ihtiyacını gidermek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Bozkır’ın merkez mahallelerinde insan sağlığını olumsuz etkileyen, küflenmiş, paslanmış, su sağlığını tehdit eder boyuta gelmiş ve uzun yıllardır değiştirilmemiş su hatlarındaki boruları yenileyen KOSKİ Genel Müdürlüğü, çalışma çerçevesinde 179 abone şube yolu bağlantısı yapacak ve toplam 7 bin 500 metre su şebeke hattı ıslahı gerçekleştirecek.
“ISLAH ÇALIŞMASI İKİ KADEMEDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK”
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, iki kademede gerçekleştirilecek çalışmanın ilk aşamasında 4 bin 940 metre ıslah yapılacağını belirterek, “Çalışmada, 140 milimetre çapında 2 bin 320 metre uzunluğunda, 200 milimetre çapında 609 metre uzunluğunda, 90 milimetre çapında 2 bin 11 metre uzunluğunda olmak üzere farklı çap ve uzunluklarda 100 yıl ömürlü, yüksek basınca dayanıklı, sağlıklı polietilen borular kullanılacak” dedi.
BOZKIR’A TOPLAM 7 BİN 500 METRE SU ŞEBEKE HATTI ISLAHI
İkinci aşamada ise Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün 2 bin 560 metre ıslah gerçekleştireceğini ifade eden Başkan Akyürek, “Toplamda 7 bin 500 metre su şebeke hattı ıslahı yapacak olan KOSKİ Genel Müdürlüğümüz, Bozkır’da insan sağlığını olumsuz etkileyen, uzun yıllar değiştirilmemiş boruların yerine farklı çap ve uzunluklarda 100 yıl ömürlü, yüksek basınca dayanıklı, sağlıklı polietilen boruları kullanacaktır” diye konuştu.
KESİNTİ, KAYIP VE KAÇAKLARI DA ÖNLEYECEK ÇALIŞMA
Islah çalışmalarının aynı zamanda su kesintilerinin, kayıp ve kaçakların da önüne geçeceğine işaret eden Akyürek, “Bu çalışmalarımız ayrıca su şebeke arızalarından kaynaklı sık sık yaşanan su kesintisinden kurtaracak, su kayıp ve kaçaklarının önüne geçilmiş olacak. Hepsinden önemlisi Bozkırlı hemşerilerimiz su sağlığını tehdit eden eskimiş şebekelerden kurtulacaklar” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Bozkır’da Su Şebekesi Yenileniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2015 tarihinde saat 15 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozkır’da Su Şebekesi Yenileniyor haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Şubat 2018, Cuma
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:44
 • Yatsı
  19:59
Sayfa Başı