« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bozkaya'ya sahip çıktılar

Kocaelispor Hodri Meydan Taraftarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Özgür Taşkıran, Gökhan Bozkaya'nın Sakaryaspor karşılaşmasında kendi kalesine gol atmasına ilişkin, “Kocaelispor yetkililerinden birini çağırdık ve bu maç 4-1 bitmeyecek, gidin kendi kalenize gol atın dedik. Gökhan'dan Allah razı olsun bizi kurtardı” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Taşkıran,  kentte herkesin Kocaelispor'un kapanmasını istediği dönemde taraflar grubu olarak kulübe sahip çıktıklarını söyledi.

Futbolcuların kramponlarını kentteki esnafları ziyaret ederek aldıklarını ve kulübün bazı borçlarının altına imza attıklarını ifade eden Taşkıran, var güçleriyle kulübe sahip çıktıklarını, ancak imkanlarının kısıtlı olduğunu vurguladı.

Sakaryaspor karşılaşmalarının Kocaeli ve Kocaelispor taraftarları için ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan Taşkıran, şöyle konuştu:
“Kocaelispor camiasını iyi tanımayan bir insan bunu anlayamaz. Gökhan Bozkaya, bizim içimize geldiğinde ona sahip çıktık. Ona moral verdik, onu motive ettik. Hodri Meydan grubu içinde her hafta maç izleyerek bizimle yakın bir diyaloğa geçmişti. Bizim düşüncelerimizi biliyordu. Biz onlardan sahamızdaki Sakaryaspor maçında da oradaki maçta da maçın 4-1 bitmemesini istemiştik. Geçen sene oldu, bir daha bu acıyı bize yaşatmayın dedik. Biz futbolcularımıza, eğer atamıyorsanız kendi kalenize golü atın ama maçın 4-1 bitmesine izin vermeyin demiştik.”

“Maçta skor 4-1 olduktan sonra Sakarsporlu taraftarlar 'atma atma', '41 plaka plaka' diye bağırmaya başladı' diyen Taşkıran, şöyle devam etti:
“Biz de Kocaelispor yetkililerinden birini çağırdık ve bu maç 4-1 bitmeyecek gidin kendi kalenize gol atın dedik. Gökhan'dan Allah razı olsun bizi kurtardı. Kendimizi mağlup olmuş görmüyoruz. Sakarya'ya 4-1 yenileceğimize varsın 5-1 olsun. Gelecek sene de bizim simgemiz olan 89 numaralı forma Gökhan Bozkaya'nındır. Serdar Toprakkaya'dan sonra 2. Kocaelisporlu futbolcuyu da bu taraftar buldu. Bundan sonra Gökhan Bozkaya el üstündedir.”

Maddi sıkıntılar yaşayan Kocaelispor'un çok zor zamanlar geçirdiğini dile getiren Taşkıran, Kocaelispor'un bu ay kongresinin olduğunu, ancak şu ana kadar bir tane başkan adayının çıkmadığını söyledi.

Kulübün futbolcuların parasını 3 yıldır ödenmediğini ve 11 futbolcunun sözleşmesinin bu sezon biteceğini dile getiren Taşkıran, sözlerini şöyle tamamladı:
“Ancak kent büyüklerimize sesimizi duyuramadık. 22 Mayıs'ta Başbakanımız Gebze'ye geliyor. Biz de kulübün anahtarlarını anahtarını Başbakanımıza götüreceğiz. Eğer Kocaelispor kapanacaksa bunu Başbakanımız yapsın istiyoruz. Kocaelispor bu kentin takımı büyüklerimiz iş adamlarımız bunlara sahip çıkmalı. Bizim bir stadımız bile yok. Tek istediğimiz Kocaelispor'un eski günlerine geri dönmesi.”

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta dün oynanan ve 4-1 Sakaryaspor'un üstünlüğüyle devam eden maçın son dakikalarında Kocaelisporlu futbolcu Gökhan Bozkaya, skor Kocaeli'nin plakası olan 41'i çağrıştırdığı için bilerek topu kendi kalesine göndermiş, maç 5-1 sonuçlanmıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz