AYDIN HABERLERİ

Bozdoğan 12. Deve Güreşi Festivali

AA / Bahattin Albayrak
28.02.2016 - 16:23Son Güncelleme :
AA / Bahattin Albayrak

AYDIN (AA) - Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde bu yıl 12'ncisi gerçekleştirilen deve güreşi festivali ilgi gördü.

Bozdoğan Deve Güreşi Arenası'nda düzenlenen güreşlere Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden getirilen 140 deve katıldı.

Yaklaşık 10 bin kişinin izlediği güreşler, deve güreşi tutkunları için heyecanlı anlara sahne oldu.
Bu yıl üniversite öğrencilerine burs yararına düzenlenen festivalde, "başpehlivan develer" arasında yapılan güreşler sonunda, şampiyon develerin sahiplerine kupaları törenle verildi.
Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, deve güreşi festivalinin halkın bütünleşmesinde çok önemli rol oynadığını belirtti.
Bu yıl 12’incisini düzenledikleri festivalin, ilçe halkıyla güreşler için dışarıdan gelen konukların buluşmasına vesile olduğunu ifade eden Apaydın, şunları söyledi:

“Havanın da çok güzel olması güreşlerimize olan ilgiliyi artırdı. Biz bu güreşlerimizle eski yörük geleneğimizi, örf ve adetlerimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Festival havasındaki bu deve güreşi şenliğiyle hem kültürel bir etkinlik düzenlemeyi hem de elde edilecek gelirle üniversite öğrencilerine burs yararına katkı sağlamayı amaçlıyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Bozdoğan 12. Deve Güreşi Festivali hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozdoğan 12. Deve Güreşi Festivali haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı