BURSA HABERLERİ

Bozbey: “Cumhuriyet Bayramları Eski Coşkusuyla Kutlanmıyor”

IHA
29.10.2015 - 17:41Son Güncelleme :

NİLÜFER BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARINI DUYURMAK İÇİN BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLEYEN NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA BOZBEY, 29 EKİMLERİN ARTIK ESKİ COŞKUSUYLA KUTLANMADIĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını duyurmak için basın açıklaması düzenleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 29 Ekimlerin artık eski coşkusuyla kutlanmadığını söyledi.
Nilüfer Belediyesi, Cumuhriyet 92. yılı kutlamalarına gün boyu devam etti. Akşam ise Fatih Sultan Mehmet Bulvarı boyunca yapılacak “sessiz yürüyüş” ile de Nilüfer Belediyesi dünyaya barış mesajı vermeyi hedefliyor. Saat 19.00’da Acıbadem Kavşağı’ndan başlayacak yürüyüşe Başkan Mustafa Bozbey de katılacak. Sessiz olarak yapılacak yürüyüşün sloganı ise “Benim Cumhuriyetim! Cumhuriyet Benim”. Saat 21.00’de vatandaşlar Sarı Zeybek, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar gibi film ve belgesellerin müziklerini yapan sanatçı Fahir Atakoğlu’nu dinleyecek.
Her sene olduğu gibi bu sene de Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamaları için önemli faaliyetler yaptıklarını belirten Bozbey, “Ancak üzüldüğüm bir nokta var. O da, Cumhuriyet Bayramlarının artık eskisi gibi coşkuyla kutlanmıyor olmasıdır. Eskiden okullarda da, devlet kurumlarında da, sokaklarda da herkes bayramı kutlardı. Ancak bu gelenek yavaş yavaş bitmeye başladı. Biz Nilüfer Belediyesi olarak Cumhuriyet Bayramının sokaklarda kutlanması gerektiğini düşünerek her sene bu tür yürüyüşler yapıyoruz” diye konuştu.
Cumhuriyet için konser vermekten gurur duyduğunu belirten Fahir Atakoğlu, konserin son derece coşkulu geçeceğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Bozbey: “Cumhuriyet Bayramları Eski Coşkusuyla Kutlanmıyor” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozbey: “Cumhuriyet Bayramları Eski Coşkusuyla Kutlanmıyor” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı