Boyu değil işlevi büyük bir yalan

10 Nisan 2013 - 00:00Son Güncelleme : 09 Nisan 2013 - 14:33

Monash ve Avustralian National Üniversitelerinin ortak yürüttüğü bir çalışmayla yıllardır tartışılan konu açıklığa kavuştu. Kadınlar için, iddia edildiğinin aksine, penis boyunun aslında önemli olduğu ortaya çıktı.

105 genç kadın üzerinde yapılan çalışmada çıplak erkek vucütları gösterilen kadınlar penis boyu büyük olan erkekleri daha çekici buldu.
Yapılan diğer çalışmalar uzun boylu erkeklerin genellikle daha çekici bulunduğunu gösterse de son araştırma penis boyunun da en az boy uzunluğu kadar önemli olduğunu ortaya çıkardı.

Kadınlara yalnızca boyundan aşağısı gösterilen çıplak erkek vucütları bilgisayar simülasyonu şeklinde ve gerçek boyutlarda hazırlandı. Yüz ve saç gibi diğer fiziksel özellikler çalışmayı etkilememesi açısından dışarıda bırakıldı. Gösterilen her erkek vücudunun 1’den 7’ye kadar oylanması istendi.

Çalışmada kadınların aynı zamanda dar kalça ve geniş omuzdan da etkilendiği ortaya çıktı. Fakat bu faktörler kontrol altında tutulduğunda penis boyunun çekiciliği arttıran en önemli unsur olduğunu görülmüş.

Araştırmacılar National Academy of Sciences dergisinde yayınlanacak olan çalışmanın sonucunun insanoğlunun geçirdiği evrim süreciyle bağlantılı olabileceğini belirtiyor. Çağlar içinde erkeklerin daha büyük penise sahip olması sebebiyle kadınların tercihinin bu yönde geliştiği düşünülüyor.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 12 Yorum }
 • ipek ünal 10.4.2013 09:50:02
  Şöyle bir durum var ancak, büyük olanlar ölçülerine çok güvendiklerinden fazla bir şey yapmalarına gerek olmadığını sanıyorlar. Küçük olanlar sevişme konusunda çok çok daha başarılı. Hepsini bir arada bulmak zor :)
 • orga f 9.4.2013 21:39:22
  şu durumda bir kızdan duyulabilecek en kötü söz "Sende baya eski çağlarda kalmışsın"
 • Mr George 9.4.2013 20:47:55
  Bir kadının karşısına bankada 5.000.000 USD parası yatı katı mevki makamı olan küçük penisli bir erkek koyun diğer tarafta İri penisinden başka bir şeyi olmayan birini bakın bakalım hangisini daha $€k$i bulur???
 • Haluk Ziya 9.4.2013 17:25:02
  Çay kaşığı gibi dolanmak kimsenin hoşuna gitmez ancak çok da dert etmeyin, Dünyada 3 milyar kadın 3 milyar erkek var, isteyen herkes çiftini bulur merak etmeyin.
 • VY CMa 9.4.2013 17:16:46
  Bu haber "Bir İnsan için küçük , ZENCİLER için büyük bir adımdır " :)))
 • emre aksoy 9.4.2013 17:00:35
  Makalenin tartisma kisminda penis uzunlugunun cekicilik uzerindeki etkisinin boy uzunlu ve yapisiyla orantili oldugu yazilmis. Kisa boylu ama uzun penisli erkekler cekici bulunmamis. Uzun boylu ama kisa penisli erkekler de cekici bulunmamis. Kissadan hisse: Her sey orantili ise goze guzel gorunuyor.
Sayfa Başı
Haberleryassıada inşaatErtuğrul GünayDinamo Kievmaçşampiyonlar ligiBeşiktaş maçı ne zamanahmet hakan