Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Böyle yakalandı böyle ifade verdi

  Mehmet BULUT/GAZİANTEP, (DHA)
  03 Eylül 2012 - 15:29Son Güncelleme : 03 Eylül 2012 - 16:39

  GAZİANTEP’te apartman görevlisi 43 yaşındaki Celal Uncu, ortopedik özrü nedeniyle iptal edilen sürücü belgesini yeniden alabilmek için istediği sağlık raporu verilmeyince kurusıkı tabancayla dehşet yaşattı. Küfürler ve tehditler savuran Celal Uncu, polisler tarafından etkisiz hale getirildi.

  Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’ne sabah saatlerinde gelen Celal Uncu, sürücü belgesi için istenen sağlık raporunu almak üzere Sağlık Kurulu’nun önünde beklemeye başladı. Sırası gelip, Sağlık Kurulu’nda görevli doktorların karşısına çıkan Celal Uncu, ortopetik rahatsızlığı nedeniyle ihtiyaç duyduğu belge verilmeyince öfkelendi. Belindeki kuru sıkı tabancayı çeken Celal Uncu, küfürler ve tehditler savurdu. Acil Servis önünde hırsızlık ve kapkaç olaylarına karşı önlem alan Güven Timi, büyük korku yaşatan Celal Uncu’ya müdahale etti. Polisler Celal Uncu ile konuşup, sakinleştirmeye çalıştı. Bu sırada bir polis memuru arkadan yaklaşarak Celal Uncu’nun elindeki tabancayı alıp, etkisiz hale getirdi. Yere yatırılıp kelepçelenen Celal Uncu, gözaltına alındı.

  BÖYLE YAKALANDI / FOTO GALERİ

  Hastanedeki polis merkezine götürülen Celal Uncu, defalarca başvurmasına rağmen rapor alamadığını ve sesini duyurabilmek amacıyla böyle bir eylem yaptığını söyledi. İfadesi alınmak üzere Şahinbey Polis Merkezi’ne götürülen evli ve 3 kız çocuğu babası Celal Uncu, daha önce sürücü belgesinin olduğunu, ancak ortopedik bir engelinden dolayı belgesinin iptal edildiğini belirtti. Uncu, "Daha önce sürücü belgem vardı. Ancak araç kullanırken geriye tam olarak dönüp bakamadığım için belgem iptal edildi. Defalarca başvurmama rağmen belge alabilmek için rapor verilmedi" dedi.

  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı