Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Böyle vekil tanımıyoruz

  Hürriyet Haber
  01 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 01 Eylül 2012 - 10:24

  Başbakan Tayyip Erdoğan, BDP milletvekillerine çok ağır eleştirilerde bulunarak, “Bunlar siyasetçi olmaktan çıktılar. Teröristle kucaklaşana ben nasıl siyasetçi deyim. Dokuz milletvekilinin gösterdiği tablo yenilir yutulur bir tablo değil. Biz böyle bir milletvekili tanımıyoruz” dedi.

  Erdoğan, bir televizyon kanalındaki programda özetle şunları söyledi: 

  DOKUZ milletvekilinin (Yol kesen PKK’lı teröristlerle kucaklaşan) gösterdiği tablo yenilir yutulur bir tablo değil. Biz böyle bir milletvekili tanımıyoruz. Ben o 9 milletvekilini, milletim tehditle parlamentoya gönderdikleri için kabullenmek zorunda kalıyoruz. Yoksa bunlar milletimin vekilleri deyip şahsen ben bakamam. Bu tür adamlarla neyin müzakeresini yapacağız. Karşında müzakere edebileceğin bir parti olacak, demokrasiye inanmış bir parti olacak onla müzakere edilir. Bunların böyle bir derdi yok. Eşbaşkanlarından birinin yapmış olduğu açıklama hepimizin ciğerini dağlamıştır. Nedir; 400 kilometre PKK’nın denetiminde. Anadolu’da bir laf var: Bizim yanımızda mısın domuzun yanında mı?
  Gaziantep’teki olayda açıklama yaptılar. Güya işi kınadılar. Güya PKK sahiplenmedi. Peki buna halkım inanıyor mu? İnanmadı. Bugün kamuoyu araştırmalarımızda görüyoruz ki halkımızın yüzde 85’i buna inanmıyor. 

  Kürt meselesi yok          

  Bu günü kadar birçok iktidarın yapmadığı şeyleri mesela MİT Müsteşarlarımızı adaya gönderen bir başbakanım. Oslo’ya gönderen başbakanım. Bunu gönül huzuru ile söylüyorum. Sorun çözmek için burası en yetkili mercidir. Bugüne kadar kullandığımız gibi bu günden sonra da kullanırız. Derdimiz bağcıyla değil. Milli birlik ve kardeşlik projesi ile çağrı yapıyoruz. Kürt meselesi diye bir meseleyi kabul etmiyorum. Türkiye’de böyle bir mesele yok. Türkiye’de bir terör, PKK meselesi ve siyasi Kürtçülük meselesi vardır.

  Aygün’e kimse inanmıyor

  CHP Milletvekili (Hüseyen Aygün) arkadaşımızı kaçırdılar. Gerçekten kaçırdılar mı, iki günde geri döndü. Milletvekili arkadaşın anlattıkları çok enteresan, bir kez bile terörist demiyor. İfadesi temelinde sakat. Arkadaşlarım, diyor. Milletvekili kaçırılınca Türkiye terör örgütünün denetimine girmiş gibi yazılıyor. Bunun ile ilgili 5 bin denekle kamuoyu araştırması yaptırdık. Kimse buna inanmıyor. Karşılıklı planlanmış bir eylem olarak görülüyor. Güvenlik açığı diyenler yüzde 21.8. Karşılıklı planlanmış diyenler yüzde 54.7

  Böyle vekil tanımıyoruz BAŞBAKAN ERDOĞAN: HEYECANLANDIM

  Medyaya: Propaganda yapma

  Türkiye’deki medyaya mesaj vermek istiyorum. Terörün en önemli hedefi propagandasını yaptırmaktır. Bu propagandayı adam bedava yaptırıyor. Medya kimin yanında yer alacak? Başlıklara bakıyorsunuz, köşe yazarlarına bakıyorsunuz, kaynağınız Roj TV midir, mezapotamya mıdır, sosyal medya mıdır? Bunları ademe (yokluğa) mahkûm etmek durumundayız. Terör haberini küçük değil, hiç görmemek gerek. Medya, teröre karşı birlikte hareket etmeli.

  Evlatlara ihanet

  (İlkokula başlama yaşıyla ilgili) Bu işe karşı bir kampanya var. Gidip rapor alanlar var. Bunları evlatlarına ihanetle vasıflandırıyorum. Bu çocuklar geri zekalı mı? 66 ay derken rastgele atmadık. İncelemesini yaptırdık. Bir an önce okullarına başlasınlar, hayata geçsinler. Bu süreçte bir takım eksikliklerimizi olabilir. Tamamlamak, 2 senemizi de alabilir. Bazı kanallar ideolojik yaklaşıma insanları konuşturuyorlar.

  Uludereyi kaşıyorlar

  “İşin üzerine hassasiyetle gidilmişir. Ama bunu kaşıyanlar var, terör örgütünü uzantısı BDP öbür tarafta CHP bu noktada ne yazık ki bu işi kurcalıyor. Kaçakçılığı burada temize çıkarmanın hiçbir anlamı yok. Olayın vuku bulduğu yer yasaklı bölge.

  Yerel seçimi öne alacağız

  MHP CHP ile görüşüp yerel seçimle 4-5 ay öne almamız mümkün olabilir. Anayasa çalışmaları sürüyor. Arkadaşlarımız şuanda da çalışıyor biz masadan kalkan ya da kaçan parti asla olmayacağız. İlla 4 parti burada dayanışma içinde olacak diye bir şey yok. İki parti de olabilir. Zaman kaybına tahammülümüz yok.

  Esad siyasi önrünü tamamladı

  Beşar Esad bana göre siyasi ömrünü tamamlamıştır. Suriyede bir siyasetçi gibi değil bir iç savaş içerisindeki bir aktör bir figüran olarak çalışmaktadır. Türkiye, Suriye halkının yanındadır ama zalim Beşar rejiminin yanında değildir. Bu duygular içinde Beşarla bu duyguların koptuğu noktada bağları kestik.

  İftiraya son ver

  CHP genel başkanını yazlıkta birlikteydiler dokunmasına değinmeden geçemeyeceğiz. Ben davet ettim ama yazlıkta değildim oraya giderek kendisini ziyaret ettim. Kılıçdaroğlu’nun bunu bilmesi iftiralarına son vermesi lazım.

  Kamp yol geçen hanı değil

  Aynı şeyler kamplar içinde. Buraya gireceğim diyor. Zabıta mısın sen? Oralar yol geçen hanı değil, insan hakları komisyonu gitti. Bu inceleme raporudur. Kamp ziyaretini yapmışlar. Fakat biz bu kamp yerlerini bir şov merkezi haline dönüştürmeyiz. Buradaki insanların can güvenliği bizden sorulur.

  Ayıptır

  Siz kalkacaksınız Türkiye’den Suriye ye silah gönderiliyor diyeceksiniz, ayıptır. İnsani yardım yapmayacak mıyız?

  Türkiye müdahale etmeli mi

  Anketlerde vatandaş, Türkiye’nin güvenliğini tehdit edecek bir şey olursa, Türkiye Suriye’ye müdahale etmeli mi sorusuna yüzde 58 evet diyor. Ayrıca Suriye politikasına yönelik olarak ortalama olarak ele aldığımızda yüzde 49 ‘evet’ diyor. Yüzde 14 diğer seçmen, ondan sonrası diğerleri kararsız zaten.

  Irak’a girmeliydik

  Uçuşa yasaklı bölge ilan etmedikçe tampon bölge ilan edemezsiniz. Ahmet Beyin son ABD ziyaretinin altında bu yatıyor. Benzer bir yarayı Irakta aldık. 1 Mart tezkeresinin çok talihsiz olduğunu savunanlardanım. Biz Irak’a Türkiye olarak girmeliydik.

  Evinin yanını okul mu yapalım

  Öğretmen tayinleri, eş durumuna göre tayinler, parçalanmış aileler diye başlık atınca duygu sömürüsü oluyor. Öğretmenlik yapıyorsun evinin yanına okul kuracak değiliz. Öğretmenleri severim, arkasındayım. Okul müdürleri okullarındaki eksikleri bildirmek için niye son anı bekliyor. Eksiğin mi var bildiririsin. Bunları yaparız altında ezilmeyiz. Bu iş aşk heyecan istiyor.

  Rapor alan ihanet ediyor

  Bu işe karşı bir kampanya var gidip rapor alanları evlatlarına ihanetle vasıflandırıyorum. Eksiklerimiz olabilir. Gitsin okula başlasın 66 ay derken rast gele atmadık ki incelemesini yaptırdık. Biran önce okullarına başlasınlar biran önce hayata geçsinler. Bu süreçte bir takım eksiklerimiz olabilir. 2 senemizi alabilir.

  Okul varsa dershane niye

  Şu anda en önemli is dershanelerin kaldırılması. Gelin dershanelerinizi birleştirin, okul yatırımı yapın. Benim anadoludaki velim madem diyor biz dersanelere bileziğimi, davarımı satıp çocuğumu göndereceğim, bu okul niye? Okul varsa dershane niye? Haklı.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı