Dünya Haberleri

  Böyle vahşet görmedim

  Hürriyet Haber
  08.08.2006 - 00:47 | Son Güncelleme:

  Amerikan katliamı sonrasında Mahmudiye’deki eve ilk giden kişi olan Iraklı doktor, dehşet verici bir görüntüyle karşı karşıya kaldığını anlattı.

  Sol gözünün altından giren tek bir kurşunla öldürülen genç kızın sonrasında üzerine benzin dökülerek yakılmak istendiğini anlatan doktor, Abir’in 5 yaşındaki kızkardeşi Hadil’in de başından vurularak öldürülmüş olduğunu aktardı. Genç kızın annesi Fikriye’nin göğüs ve karın bölgesinin kurşunlarla delik deşik olduğunu rapor eden Iraklı doktor, babasının da beyninin paramparça edildiğini belirtti. Adı açıklanmayan görevli, "Kendimi çok kötü hissettim. İki hafta boyunca bunun etkisinden kurtulamadım" dedi.

  Duruşmada konuşan 502’inci Piyade Alayı’nın komutanı Albay Thomas Kunk ise "Bir defasında Er Green’in ’Bütün Iraklılar kötü’ dediğini duydum. Ben de bunun doğru olmadığını Iraklıların yüzde 90 ile 95’inin ABD ile aynı şeyleri isteyen iyi insanlar olduğunu söyledim" dedi. Kunk, komutasındaki erlerin dörtte birinin, uykusuzluk, kabus, asabiyet ve kronik mide bulantısı gibi savaş stresi sendromları yaşadığını belirtti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı