Gündem Haberleri

  Böyle tabansızlarla bir yere gidemeyiz

  Hürriyet Haber
  30.08.2006 - 01:25 | Son Güncelleme:

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu’nun, Formula 1 ödül töreniyle ilgili sözlerine tepki göstererek, "Türkiye’nin Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı, bir başka ülkenin başkanı gibi konuşamaz" dedi.

  Hisarcıklıoğlu, Manisa’nın Alaşehir ilçesindeki Alaşehir Ticaret Borsası içinde oluşturulan gümrüğün açılış törenine katıldı. Törende dün gazetelerde yer alan Formula 1 organizasyonuyla ilgili haberlere dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, federasyon başkanı Tahincioğlu’na sert eleştirilerde bulundu.

  GURUR DUYULMALI

  Hisarcıklıoğlu, Formula 1 organizasyonunun Türkiye’nin tanıtımına çok büyük katkısı olduğunu, organizasyonun her yönden başarılı geçtiğini, ödül töreni sırasında da birinciye ödülünü KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın verdiğini söyledi. Bundan herkesin gurur duyması gerektiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, gazetelerde Tahincioğlu’nun "Bu işten haberim yoktu, olsaydı engellerdim" sözlerini okuduğunu kaydederek şöyle devam etti:

  TAŞIYAMIYORSA BIRAKSIN

  "Adının başında ne yazıyor? Türkiye yazıyor. Bu konuda herhalde bakanlık gerekli işlemi yapacaktır. Türkiye’nin otomobil sporları federasyonu başkanı bir başka ülkenin başkanı gibi konuşamaz. Burada bir tabansızlık örneği gördük. Ödül töreni kağıdının altında imzası var. Sıkıştı mı ’benim haberim yok’ diyor. Böyle tabansız insanlarla Türkiye bir yere gidemez. Eğer başında bulunduğun kurumun unvanını taşıyamayacaksa bir insan, o makamları terk edip gitmeli. Engellemeye çalıştığın kim? Türkiye Cumhuriyeti devlet protokolünde 1 nolu insan. Dünkü genelkurmay devir teslim töreninde Cumhurbaşkanımızın yanında oturan şahıs. Senin gücün onu engellemeye yetmez. "
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı