« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Böyle şölen olmaz: 4-4

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ne tribünlerin, ne de ekran başındaki futbolseverlerin hoşnut kalmadığı emekli yıldızlardan kurulu Dünya Karması ile Türkiye Ligi Karması'nın mücadelesinde taraflar eşitliği bozamadı.

Organizasyon aksaklığı yaşanan maçta Türkiye Lig Karması'nın gollerini Baliç, Boliç penaltıdan, Abdülkadir ve Ümit, Dünya Karması'nın gollerini ise biri penaltıdan olmak üzere Hagi (3) ve Papin kaydetti. Mısırlı hakem Ghandour, gole giden Ayhan'ı düşürdüğü için Taffarel'i kırmızı kartla oyun dışı bıraktı.

24. dakikada Türkiye Lig Karması'nın golü geldi. Ayhan, sol kanattan Baliç'i kaçırdı. Bu oyuncu Njanka'yı geçip, soldan altıpas çizgisi üzerinde sol ayağı ile sert vurdu. Taffarel topu ağlardan çıkardı: 1-0.

Dünya Karması'nın ve G.Saray'ın yıldız oyuncusu Hagi, klasına yakışır bir gol attı. Papin'den aldığı pas ile orta saha çizgisini geçen Rumen futbolcu, başını kaldırdı. Kaleci Ömer'in önde olduğunu görünce, sol ayağı ile yaklaşık 35 metreden nefis vurdu ve skora eşitliği getiren golü kaydetti: 1-1.

44. dakikada Baliç, Ayhan'ı nefis bir pasla kaçırdı. Bu oyuncu ceza alanı içinde Taffarel tarafından yere indirildi. Hakem pozisyonu penaltı ile değerlendirip, Taffarel'i kırmızı kartla oyun dışı bıraktı. Atışı kullanan Boliç ilk yarının skorunu ilan etti: 2-1.

67. dakikada İlhan'ın sağdan ortasını takip eden Abdülkadir, gerilerden gelerek topun gelişine sert vurdu: 3-1.

69. dakikada Moshoeu, orta alandan Hagi'ye nefis bir pas çıkardı. Rumen futbolcu Alpay'ı geçerek ceza alanına girdi. Sol çaprazdan attığı sert şut kaleci Metin'in ellerinin altından filelere gitti: 3-2.

74. dakikada Hagi, uzun mesafeli nefis bir pas çıkardı. Papin defansı geçip, kaleci Metin'in üzerinden aşırarak skoru eşitledi: 3-3.

87. dakikada Türkiye Lig Karması yeniden öne geçti. Coşkun'un pasıyla sağ kanattan ceza alanına giren Ümit çaprazdan sert vurdu: 4-3.

90. dakikada Erol, Moshoeu'yi ceza alanı içinde düşürünce hakem penaltıya hükmetti. Atışı kullanan Hagi maçın skorunu ilan etti: 4-4.

STAT: İnönü

HAKEMLER: Gamal Ghandour (**) (Mısır), Emmenuel Zammit (**) (Malta), Mark Vanbrouk (**) (Belçika)

TÜRKİYE LİG KARMASI: Ömer (***) (Dk.46 Metin **)- Halilagiç (***) (Dk.23 Nuri **) (Dk.48 Dursun **), Ercan (***) (Dk.46 Erol **), Alpay (***)- Emrah (***) (Dk.46 Ümit ***), Hüseyin (**) (Dk.23 Tolunay **), Fatih (***) (Dk.46 Sinan ***), Oğuz (***) (Dk.23 Ayhan ***), İbrahim (***) (Dk.46 Abdülkadir ***)- Boliç (***) (Dk.46 İlhan **), Baliç (***) (Dk.46 Coşkun ***)

DÜNYA KARMASI: Taffarel (**)- Njanka (***), Popescu (***), Högh (***) (Dk.46 Ilir ***)- Dunga (***), Hagi (****), Stojkovic (***) (Dk.46 Moshoeu ***), Pashazadeh (***), Lambert (***)- Guerrero (***) (Dk.45 Songo'o ***), Papin (***)

GOLLER: Dk.24 Baliç, Dk.29, 69 ve 90 (penaltı) Hagi, Dk.45 (penaltı) Boliç, Dk.67 Abdülkadir, Dk.74 Papin, Dk.87 Ümit

KIRMIZI KART: Dk.44 TaffarelBunları da Beğenebilirsiniz