Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Böyle savunma olmaz olsun!

REAL Madrid gibi bir takımı, abluka altına al... Gol yollarını bul...

Atman gereken golleri sen ye... Orta saha oyuncuları Selçuk, Melo, Sneijder’a o bölgeyi huni gibi kullan... Rakip oyuncuları pas hatasına zorla... Ve oyunu kopart. Real Madrid gibi bir takımın, hücum adamlarını kilitle... Merkez savunma ortasında Dany ve Chedjou uzun süre rahatsız edilmeden oynadılar. Ama olan bir oldu, tam oldu...
İlk golün geldiği ana kadar işler öyle güzel gidiyordu ki... Sağ ve sol kanatlar iyi çalışırken, Galatasaray adına golün geleceğinin sinyalleri vardı. Ama gol tam tersine Real’den geldi. Tüm güzellikler, 35 dakika sürdü... Yazık.

6 şiddetinde deprem

BİR de Allah’tan Ronaldo tam gününde değildi! Galatasaray defansının hataları yüzünden attı golleri... Bu durum çok düşündürücü. Peki şimdi ne olacak? Bu kadar gol yiyen bir savunma, olmaz olsun. Defans oyuncuları arasında diyalog yoktu. Mesafe ayarı yoktu. Kenar oyuncuları ile bağlantı sıfırdı.
‘Adam kaçırma’ şampiyonu oldular! Bundan sonra yapılması gereken ancak yarına bakmak... Arızalara çok mesai gerekiyor. Çünkü Galatasaray bu yolda beklemediği 6 şiddetinde bir darbe aldı.
Bu hasarı sigorta şirketi değil, Galatasaray’ın kendisi ödeyecek. Bu kötü tablonun faturasını ilk önce defansa kesmek gerek...

MAÇIN İYİSİ

Real Madrid hücum hattı galibiyete odaklıydı.

MAÇIN KÖTÜSÜ

Kesinlikle G.Saray defansının tamamı...

Hakem: Kendisine çok iş düşmedi. Genel anlamda gayet iyiydi.

X