« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Böyle satış görülmedi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Romanya'da ilginç bir satış yaşanıyor. Romanya'da bir süre önce 1. Futbol Ligi'ne çıkan Baia Mare kulübü, maddi sıkıntı nedeniyle şampiyonluğunu FCM Bacau takımına satmak üzere harekete geçti.

Romanya 1. Ligi'nin 92 yıllık geçmişinde ilk kez yaşanan olay, sözkonusu kulüp ve Romanya Kulüpler Birliği tarafından da doğrulandı. Baia Mare Kulübü Başkanı Heinrich Schortst, "Birinci Lig'de oynama hakkımızı, maddi sıkıntımızın dayanılmaz boyutlara ulaşması nedeniyle satmak zorunda kalıyoruz. Bacau takımı, ligdeki yerimizi tüm maddi sorunlarımızı giderecek miktarda ödeme yaparak satın alacak" dedi.

Romanya Kulüpler Birliği (LPF) Genel Sekreteri Valentin Alexandrude, konuyla ilgili dökümanları değerlendirmeye alacaklarını, uygunluğunu görüşeceklerini söyledi.

Baia Mare'nin şampiyonluğunu satın almak isteyen FCM Bacau takımı, "satış"ın gerçekleşmesi halinde 1. Lig'deki ilk maçını 4 Ağustos'ta Steau Bükreş ile oynamayı umuyor.

Baia Mare, geçen sezon 2. Futbol Ligi şampiyonu olarak 1. Lig'e çıkma hakkını elde etmiş, FCM Bacau takımı ise play-off'ta bu şansı kaybetmişti. (aa)


Bunları da Beğenebilirsiniz