Dünya Haberleri

DÜNYA

  Böyle sapık doktor görülmedi

  hurriyet.com.tr
  19 Ağustos 2009 - 17:22Son Güncelleme : 19 Ağustos 2009 - 06:50

  Brezilya'nın en ünlü tüp bebek uzmanı. Müşterileri sosyetenin en tanınmış kadınları. Kliniği Sau Paulo kentinin en nezih mahallesinde bulunuyor. Ancak polis dün kliniğine baskın düzenleyerek 66 yaşındaki ünlü doktor Roger A.'yı müşterilerine narkoz verdikten sonra tecavüz etmekten tutukladı.

  Uluslararası haber ajansı AFP'nin haberine göre 66 yaşındaki tüp bebek uzmanı, en az 53 müşterisine tecavüz ve cinsel tacizde bulundu. Sapık doktorun bir çok ünlü hastasına narkoz verdikten sonra tecavüz ettiği de ortaya çıktı. 53 kadın cinsel tacize uğradığı gerekçesiyle doktor Roger A hakkında şikayette bulundu. 

  Şikayette bulunan kadınlardan biri cinsel tacizi şöyle anlattı: "Narkoz etkisinden daha yeni kurtulmaya başlamıştım, doktor dudaklarımı öpüyor ve kendisine karşılık vermemi istiyordu. Eli vücudumda dolaşıyordu."

  5 çocuk ve 12 torun sahibi olan doktor ise avukatı aracılığıyla kendini savundu. Sapık doktor Roger A. kliniğinde 2006 yılına kadar tüp bebek yöntemiyle 6 bin bebeğin dünyaya gelmesine yardımcı olduğunu belirtti. Doktor Roger A aileye çok önem verdiğini de iddia etti.


  DÜNYADAN KISA KISA

  RÜŞVET ALMAYAN POLİS ŞÖHRET OLDU
  Polisler arasında rüşvet olayların yaygın olduğu Bulgaristan'da son iki ayda 6 ayrı rüşvet teklifini reddeden bir trafik polisi şöhret oldu. "BTV" adlı ülkenin en büyük özel TV kanalının haber bülteninde yer verdiği olay, kısa sürede ülkenin tüm medyasında manşetlere taşınınca, Hasköy Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Andon Dimitdov, kamuoyu gündeminin birinci sırasına oturdu.

  İTALYA'DA LOTO ÇILGINLIĞI
  İtalya'da süper lotoda rekor ikramiye 84. çekilişte de devrederek 141 milyon 500 bin Avroya yükseldi. Şans oyunlarında Avrupa tarihinde dağıtılan en yüksek ikramiye, bu geceki çekilişte de sahipsiz kaldı. İtalya'daki büyük ikramiye ulaştığı bu yeni rakamla, şans oyunlarında dünyanın en büyük ikinci ikramiyesi unvanını da elde etmiş oldu.

  ABD'DE 130 MİLYON KİŞİNİN KART BİLGİSİ ÇALINDI
  ABD'de bir "hacker", internet üzerinden 130 milyon kişinin kredi kartı bilgilerini çalmakla suçlandı. Federal savcılık, New Jersey'de hakkında dava açılan 28 yaşındaki Albert Gonzales'in bazı ticari kuruluşların ödeme sistemlerine internetten sızarak kredi ve banka kartı verilerini topladığını, bu bilgileri satmayı amaçladığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı