« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Böyle olmamalıydı

Anadolu Efes Basketbol Takımı Genel Menajeri Engin Özerhun, THY Avrupa Ligi C Grubu'nda Belçika'nın Belgacom Spirou takımına İstanbul'da yenilmelerinin kabul edilir bir şey olmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Engin Özerhun yaptığı açıklamada, “Elemelerden gelen, grupta ikinci tura kalma olasılığı en düşük olan takım karşısında İstanbul'da yenilmemeliydik” dedi.

Sezon başında çok iyi sonuçlar aldıklarını ve Belgacom Spirou karşısında maçın kesin favorisi olduklarını belirten Özerhun, “Fakat sporda dün diye bir şey yok. Her zaman ileriye bakmak lazım. Biz de bu maça bakmalıydık. Ama bakış açımız kısıtlı kalmış gibi görünüyor. Yönetici, antrenör, oyuncu olarak iyi hazırlanmamışız. Gruptan çıkma ihtimali en düşük olarak gösterilen bir takıma İstanbul'da kaybetmek kabul edilebilir bir şey değil” şeklinde konuştu.

Bu yenilginin kendilerine bir uyarı ve ders olması gerektiğini kaydeden Özerhun, “Bundan sonra başlayacak zorlu karşılaşmalar serisinde, rakipler karşısında galibiyetler alacak bir takımımız var. Bunun için gerek içerde, gerek dışarda oynayacağımız karşılaşmalarda daha iyi konsantre olarak, grupta çıkabileceğimiz en üst noktaya gitmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.
Türkiye Kupası elemelerinde de bu tip bir yenilgi aldıklarını anlatan Özerhun, “Favori olduğumuz Aliağa Petkim maçını kaybetmiş ama buna rağmen finallere kalmayı başarmıştık. Şimdi de Avrupa'da ikinci tura yükselme hedefine ulaşmak için bu yenilgi bize iyi bir ders oldu” dedi.

Engin Özerhun, Avrupa Ligi'nde önlerinde zorlu Emporio Armani maçı olduğunu hatırlatarak, “Deplasmanda oynayacağımız bu maçı kazanmak istiyoruz. Bunu da başaracağımıza inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz