« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Böyle mi olacaktı: 84-70

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Güçlü Litvanya ekibi karşısında ilk yarıyı 33-32 önde tamamlayan temsilcimiz, Naumoski'nin çabalarına rağmen ikinci devrede oyun disiplininden uzaklaşınca farklı yenilmekten kurtulamadı.

Efes Pilsen, Avrupa Ligi'ne yine çeyrek finalde veda etti. Önceki gün Litvanya'da oynadığı ilk maçta Zalgiris Kaunas'a 69-68 yenilen Efes dün İstanbul'daki rövanşı da 84-70 kaybedince seride 2-0 yenik duruma düştü ve elendi. Zalgiris final-four'a yükseldi.

Kaunas ilk üç hücumdan boş dönerken, Efes Pilsen üst üste bulduğu sayılarla 2. dakikayı 7-2 önde geçti. Rakibin alan savunmasına dönmesi nedeniyle içeriyi kullanamayan Efes, dış şutlarda da zayıf kaldı. Zalgiris, pota altından E.Zukauskas ve Stombergas'ın ürettiği sayılarla 5. dakikada 9-7 öne geçti. Naumoski ve Ufuk'un peş peşe ürettiği sayılarla skorda üstünlük sağlayan Efes Pilsen devreyi 33-32 önde kapadı.

Efes Pilsen ikinci yarıya da iyi başladı. İyi savunma yapan temsilcimiz, Naumoski ve Volkan'ın sayılarıyla 22. dakikada 39-34 öne geçti. Ancak bu dakikadan sonra temposunu koruyamayan Efes, Stombergas ve Edney'in sayılarına engel olamadı. Muhteşem bir oyun çıkaran Edney, olağanüstü hareketleriyle Efes savunmasını alt üst ederek farkı, takımı lehine açmaya başladı. 33. dakika 70-58 Zalgiris üstünlüğüyle geçildi. Oyun disiplininden kopan Efes Pilsen, farkın daha da açılmasına engel olamadı ve salondan 84-70 mağlup ayrıldı.
Bunları da Beğenebilirsiniz