Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Böyle lig görülmedi

İsviçre’de Sion’un 36 puanının silinmesinden sonra en köklü kulüplerden Neuchatel de ihraç edildi. Ligde sadece 9 takım kaldı.

Zafer ATAMER/DHA
SON GÜNCELLEME

İSVİÇRE futbolu, bu sezon skandallardan bir türlü kurtulamıyor. Geçtiğimiz haftalarda usulsüz transfer yapan Sion’un 36 puanının silinmesinin ardından İsviçre Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, bu kez de FC Neuchatel Xamax’ı lisansını iptal ederek ligden çıkardı.

Maaşları yatırmadılar

Bu ilginç gelişmeye gerekçe olarak, kulübün Çeçen patronu Bulat Çagayev’in vaadlerini ve lisans şartlarını yerine getirmemesi gösterildi. Xamax’lı futbolcuların 4 aydır maaşlarının ve sigorta primlerinin yatırılmamasının da gelinen tabloda etkili olduğu vurgulandı. Ayrıca Disiplin Kurulu, yasalar gereğince kulübün 5 gün içinde bu karara itiraz etmesi halinde vaatlerini de yerine getirmesi gerektiğini duyurdu.

8’inci sıradaydılar

İhraç kararı İsviçre spor çevrelerinde büyük şaşkınlık yaratırken sonucun nereye varacağı da merak konusu oldu. Sezon içinde ayrıca 8 puanı da silinen Neuchatel, ligde 8. sıradaydı. Böylece 10 takımlı İsviçre Ligi, Xamax’ın ihracı ile 9 takıma indi. Aldığı ceza ile son sıraya inen Sion ise halen -5 puanda.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler