Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Böyle gittiler, böyle geldiler

  Ergün TOS / DHA
  11 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 11 Ağustos 2012 - 01:45

  Yangın söndürürken yürek yakan, 3’ü Rus 5 personelin cenazesi kömüre dönen helikopterden çıkarıldı. Cenazeler kaza yerinden helikopterlerle kaldırıldı ve kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  MUĞLA, Köyceğiz’de düşen yangın söndürme helikopterinde yaşamını yitiren 3’ü Rus 5 kişinin tamamen yanmış haldeki cenazeleri, kimlik tespiti için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Türk pilot Atıf Ateşok’un (62) oğlu Alptuğ Ateşok Antalya’dan, Orman muhafaza memuru Orhan Çelik’in (31) babası Aydın Çelik ise Manisa’dan Fethiye Devlet Hastanesi’ne geldi. Oğlu Orhan Çelik’le en son 3 gün önce görüştüğünü belirten Aydın Çelik, “Son konuştuğumda yangın söndürmek için Mersin’e geldiğini, yemekte olduğunu söyledi.

  Henüz kesin bilgi yok

  Dün ise aramalarıma cevap vermedi. Çok üzgünüm” dedi. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyen Fethiye Orman İşletme Müdürü Gürhan Zorlu, düşen helikopter ve içindeki personelin çok sayıda yangın söndürme operasyonunda görev aldığını söyledi. Hava şartları nedeniyle zor bir hafta geçirdiklerini ve sürekli teyakkuz halinde olduklarını anlatan Zorlu, “Beklemediğimiz, acı bir kaza haberi aldık. Ölen arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Kazanın nedeniyle ilgili henüz bize ulaşmış kesin bir bilgi yok” dedi.

  Su kovası dolanmış

  ORMAN Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu, kazayla ilgili “3-5 ağaç yanmasın diye kendilerini riske atarak alçak uçuş yaparken başlarına bu olay geldi. Bambideki (su kovası) suyun ani boşaltımı sonucu güç kaybı oluyor. Kova ağaca veya bir taşa takılıyor. Helikopter de irtifa kaybederek düşmüş” demişti.

  BİLGİ

  Muğla’da son 8 yılda 3 orman yangını söndürme helikopteri düştü. Kazalarda 6’sı yabancı uyruklu 12 kişi yaşamını yitirdi. Orman Genel Müdürü’nün açıklamasına göre de 3’ü önceki gün olmak üzere Türkiye’de toplam 6 Rus pilotu hayatını kaybetti. ? AA

  Terör değil menfaat yakıyor


  YANGINI havadan takip eden Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu “İzmir ve Bodrum yangınlarında kasıt olduğunu tespit ettik. Bu kasıt terör amaçlı değil. Bu yangınlar basit bir menfaati elde etmek kastıyla çıkartılmış yangınlar. Basınımız bu konunun üzerine gitmeli” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı