Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Böyle gitmez biliyorum

  Özgür ÖZTÜRK - Akif ARICI / DHA
  20 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 20 Ağustos 2012 - 07:06

  Bayram namazını bir grup CHP’li milletvekiliyle, Kaleiçi’ndeki Tekeli Mehmet Paşa Camisi’nde kılan Deniz Baykal, şunları söyledi:

  “Bu bayram ne yazık ki gönlümüzden geçen, özlediğimiz, istediğimiz bir bayram olmadı. Bu bayram ertelenmiş mutlulukların, birikmiş acıların bayramı oldu. Hem ülkemizde hem bölgemizde hem dünyada çok büyük acılar, çok büyük ıstıraplar yaşanıyor. Bu bayram bu acıları derinden hissetmek ve bu acılara karşı direncimizi yükseltmek için bir vesile olmalı, bir fırsat olmalı. Şiddet, hoşgörünün tükendiği noktada ortaya çıkıyor. O nedenle hoşgörü duygusunu tamamlamak lazım. Ama ne yazık ki hoşgörüyü kaybettik, şiddet egemen olmaya başladı. Şiddetten bu kadar çeken bir toplumun şiddetin sıradanlaşmasına, olağanlaşmasına, şiddetle içli dışlı olunmasına, şiddetle laubali ilişkiler kurulmasına göz yumması kabul edilemez bir durumdur. Türkiye büyük yanlışlıklara sürükleniyor. Yer yer ne yaptığımızı bilmiyoruz. Yanlışları hayatımızın bir parçası haline getiriyoruz. Ama bunun böyle gitmeyeceğini de biliyorum.”   

  Börek açtı

  BAYRAMI Antalya’da geçiren eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, bayram namazı çıkışında ünlü serpme böreği, çay ve acı biberle kahvaltı yaptı. Baykal, daha sonra önlük takarak restoran sahibi Sultan Avcuoğlu’nun da yardımlarıyla börek açtı. Pişen böreği de gazetecilere ikram etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı