« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Böyle gelmiş böyle gider

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eski yöneticilerden Tunaboylu, ‘‘Otel ve uçak parasını kulüp kasasından ödeten bir ekiple çalışamadığım için istifa ettim’’ dedi.

Geçen yıl yapılan genel kurulda Başkan Bekir Kumbul'un listesinden yönetim kurulu üyeliğine seçilen, ancak bir süre sonra istifa eden Okan Tunaboylu, ‘‘Ucuz yöneticilik devri kapanmadıkça Antalyaspor, kaynayan bir kazan olmaktan kurtulamaz’’ dedi. Kırmızı beyazlı kulüpteki mali krizi değerlendiren Tunaboylu, ‘‘Ben, otel ve uçak masraflarını kulüp kasasından ödeterek deplasmanlara giden yöneticilerle çalışamadığım için istifa ettim’’ diye konuştu.

Tunaboylu, görevde bulunduğu süre içinde gittiği her deplasmanda uçak ve otel parasını kendi cebinden ödediğini ifade ederek, ‘‘Toplantılarda bütün yönetici arkadaşların da benim gibi uçak ve otel parasını ceplerinden ödemesini önerdim. Bana, Antalyaspor'un, bir kaç yöneticinin deplasman masraflarını karşılamaktan aciz bir kulüp olmadığını söylediler. İşte bu, Antalyaspor'u yönetenlerin fotoğrafıdır’’ dedi. Tunaboylu, sözlerine şöyle devam etti:

‘‘Bir toplantıda, bütün yöneticilerin 50-100 milyar katkıda bulunmasını istedim. Antalyaspor'un, A.Ş. statüsünde olduğunu belirterek bağış para alınamayacağını öne sürdüler. Yöneticilerden Cem Özgür de, eşya piyangosu düzenlemeyi, satılmayan biletlerin yöneticilerin satın alması formülünü buldu. Maalesef bunu da kabul etmediler. Bu zihniyetle yöneticilik yapanların Antalya'yı düşürdüğü duruma üzüldüm, ama hiç şaşırmadım.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz