« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Böyle galibiyete utanç duyardım

Avrupa liglerinde son haftalara girildikçe, takımlar arası eski defterler de tekrar açılır oldu. Bunun en büyük örneğini de pazar günü oynanan Lazio-Inter mücadelesinde gördük.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Roma kaptanı Totti’nin, Lazio-Roma maçından sonra “kümeye” ve gladyatörlerin “ölüm” işaretini yapması Lazioluları çığrından çıkartmıştı. Ve pazar günü, maç boyu Inter’i destekleyen Lazio tribünleri faul düdüklerinde bile sevinç gösterilerinde bulundu.
İlginç açıklama
Açılan pankartlarla da Roma’ya gönderme yapan Lazioluların, Inter’in 2. golünü alkışlamasını da şöyle yorumladı golün sahibi Motta; “Rakip taraftarlar alkışlayınca bir an kendimi kaleme gol attım sandım.”
Bu maçtan sonra açıklama yapan Roma’nın başkanı Rosella Sensi, “Hayatımda böyle rezillik görmedim, şike yapılsa bu kadar bariz olmaz. Roma başkanı olarak böyle bir galibiyet alsam büyük utanç duyarım” dedi. Ve Lig Birliği’ni göreve çağırıp maç kasetlerinin incelenmesi istendi.

Utanılacak bir şey göremiyorum

INTER Başkanı Massimo Moratti ise Roma Başkanı Sensi’nin tepkisine  saygı duyduğunu ve bu tepkiye bir cevap vermemeyi tercih ettiğini ifade ederek, “Öncellikle şunu söylemeliyim ki, bu sorun Roma ve Lazio arasında.  Inter ile  alakalı bir şey yok. Bu galibiyet nedeniyle utanç duymamız gerekiyormuş. Ne için utanç duyacağız bilmiyorum” diye konuştu. Moratti, ligin bitimine iki hafta kaldığını hatırlatarak, “Şampiyonluk çok yakın değil ancak rüya da değil” ifadelerini kullandı.
Bu arada Roma Olimpiyat Stadı’nda oynanan mücadele sırasında Laziolu ve  Interli taraftarlar yan yana oturdular ve “Şampiyon Inter” şeklinde  tezahürat yaptılar.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler