Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Böyle çarptı

Amerika Kıtası’nın en büyük otomobil yarışlarının yapıldığı Daytona’da bir yarışçı 4 fotoğrafçıyı ve bir kadını ezdi. Florida’nın bembeyaz ve ipeksi kumlarıyla ünlü Daytona Plajı’nda yapılan ACRA Advance Discount Auto Parts 200 yarışlarında önceki gün 94 kapı numarasıyla yarışan Blake Feese, pit stop’u tutturamadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hızla yarışı izleyen fotoğrafçıların arasına dalan Feese, toplam beş kişiyi yaraladı. Kazada F. Peirce Williams isimli fotoğrafçı, pit duvarı ve yarış otomobilinin arasına sıkışırken diğer üç fotoğrafçı da çarpmanın etkisiyle havalarda uçtu. F. Peirce Williams, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı, bir başka fotoğrafçının da bacağı kırıldı. 94 kapı numaralı aracın pit stop ekibi ise kazalara karşı eğitimli olduğundan, ellerinde malzemeler olmasına rağmen hiçbir yara almadı.

212 bin dolarlık ödül

160 bin oturma kapasitesiyle dünyanın en büyük ikinci yarış pistindeki amansız mücadelede, piste yakın duran bir kadın yarış meraklısı da kazada yaralandı. Chevrolet marka aracıyla 48 kapı numarasıyla yarışan Jimmy Johnson yarışı kazandı. Johnson birincilikten 212 bin 945 dolar aldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler