« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Böyle bir kaosu 45 yıldır görmedim

Galatasaray Kulübü eski yöneticisi Vedat İrdelp, Galatasaray'da şu an yaşananları daha önce hiç görmediğini belirterek, “Son 45 senede böyle kaos olmadı” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yaşananların hoş olmadığını söyleyen İrdelp, yaptığı açıklamada, “Böyle şeyler başka kulüplerde bile olmadı. Camianın büyüklerinin bir an önce devreye girmesi ve sukunet ortamının oluşması lazım. Güven kaybedilmişse, tekrar genel kurula gitmek gerek. Çünkü Galatasaray'ın sahibi genel kuruldur. Galatasaray'ın şu andaki görüntüsü hiç hoş değil. Son 45 senede böyle bir kaos görmedim. Galatasaray UEFA, Süper Kupa'yı aldı. O zaman Galatasaray Adası, Ali Sami Yen Stadı vardı. Şimdi Su Ada ve TT Arena var. Ne oldu bizim değerlerimize?” diye konuştu.

Spordaki başarısızlığın, yönetimin başarısızlığıyla direkt orantılı olduğunu kaydeden İrdelp, önümüzdeki günlerde 30-40 yönetici olarak biraraya gelerek, bu durumu görüşeceklerini söyledi.

Vedat İrdelp, Adnan Polat'ın sürekli olarak, geçmişte Divan Kurulu'na yönetimlerin 2 sayfalık mali rapor verdiğini, şimdi ise 150 sayfalık raporlar sunulduğunu, söylemesine de tepki göstererek, “Peki benim de yönetimde olduğum dönemde mali konulardan tek yetkili kendisiydi. O zaman niye 2 sayfa rapor veriliyordu? Ayrıca ben dahil kimse şu anda bile 150 sayfalık rapor hiç görmedim” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler