« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Böyle başkan görülmedi!

İtalya 1. Ligi'nde mücadele eden Sampdoria'nın başkanı Massimo Ferrero, maçlardan sonra sahaya girip futbolcularıyla çılgınca sevinmek ve başının etrafına takım atkısı sarmak gibi çılgınlıklarıyla ünlü. Ferrero'nun son icraatı, Inter'in Endonezyalı sahibi Erick Thohir'e 'Filipino (Filipinler yerlisi)' demesi oldu. Çılgın başkan bu sözü nedeniyle 3 ay hak mahrumiyeti cezası aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Sampdoria Kulübü Başkanı Massimo Ferrero'ya, Inter Kulübü Başkanı Erick Thohir hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle 3 ay hak mahrumiyeti cezası verildi.

Böyle başkan görülmedi

İtalya Futbol Federasyonu'ndan (FIGC) yapılan açıklamaya göre, disiplin kurulu, 26 Ekim'de İtalyan RAI televizyonunda katıldığı programda, Inter'in Endonezyalı sahibi ve başkanı Thohir için kullandığı "Filipino" ifadesi yüzünden Ferrero'ya 3 ay hak mahrumiyeti ve 10 bin Euro para cezası verdi.

Başkanın sözünü ırkçı olarak değerlendiren kurul, Sampdoria Kulübü'nün de 35 bin Euro ceza ödemesine hükmetti.

Böyle başkan görülmedi

Ferrero programda, Endonezyalı iş adamının Inter'in çoğunluk hissesini almasının ardından eski başkan Massimo Moratti için üzüldüğünü belirterek, "Moratti'ye, 'Şu Filipinoyu (Filipinler yerlisi) defet' dedim" ifadesini kullanmıştı. Başkan, sunucunun, Thohir'in Endonezyalı olduğunu hatırlatması üzerine şaka yaptığını söylemişti.

Sampdoria Kulübü Başkanlığı'nı bu yıl devralan Ferrero, bitiş düdüğü sonrası sahaya girerek, oyuncularını kutlamak, tribünlerde maçı izlerken takımın atkısını başının etrafına sarmak gibi hareketleriyle İtalyan futbolseverlerce tanınan bir isim haline gelmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler