KAYSERİ HABERLERİ

Boydaklara Saha Tahsisi İptal Şoku

IHA
21.07.2015 - 14:14Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Boydak Hatıra Ormanı olarak bilinen alanın saha tahsisi iptal edildi. Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Memduh Boydak, twitter hesabından yaptığı açıklamada“Sudan sebeplerle projenin saha tahsisi iptal edildi” ifadesinde bulundu.
Saha tahsisinin iptal edilmesinin ardından Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Memduh Boydak, twitter hesabından yaptığı açıklamasında, “Orta Anadolu bozkırının toplam alanının sadece yüzde 6’sı orman olan güzide şehri Kayseri’ye yeşil bir eser bırakmak ve örnek bir sosyal sorumluluk projesi oluşturmak amacıyla 7 yıl önce yola çıktık. Uzun çalışmalar sonucu yaklaşık 1 milyon metrekarelik alana şu anda her biri yetişkin bir ağaç haline gelmiş 430 bin fidan dikimi yapıldı. Damlama sulama sistemleri ve yangın emniyet yolları ile örnek bir özel ağaçlandırma sahası hakkında övgü dolu raporlar yazan ve beyanatları ile bu projenin başarısını teyit eden sahadaki çalışmaları 2008’den beri denetleyen ve bu güne değin tüm revize projelerimizi eksiksiz onaylayan kamu kurumları şimdi sudan sebeplerle projenin saha tahsisini iptal etti” ifadesinde bulundu.
Memduh Boydak, “ Kamu yararı göz ardı edilerek yapılan bu iptal işlemine karşı hukuki yollara elbet müracaat edeceğiz. Büyük özveriler ile başladığımız bu sosyal sorumluluk projesinde amacımız yeşil bir alan oluşturmaktı ve bu amaca ulaştığımız bölgemize güzel bir eser kazandırdığımız için son derece memnunuz” yazdı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Boydaklara Saha Tahsisi İptal Şoku hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Boydaklara Saha Tahsisi İptal Şoku haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı