Gündem Haberleri

  Boydak Holding'in üst düzey isimleri gözaltında

  Oktay ENSARİ/KAYSERİ (DHA)/Hurriyet.com.tr
  04.03.2016 - 07:45 | Son Güncelleme:

  Kayseri'de paralel yapı iddiasıyla başlatılan operasyonda mali finans sağladıkları gerekçesiyle Boydak grubunun 4 üst düzey yöneticisi hakkında gözaltı kararı çıktı. Polis ekipleri Boydak Holding merkezinde arama yaptı. Boydak Holding Ceosu Memduh Boydak, holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Şirketin yönetim kurulu üyelerinden Erol Boydak ve Muraz Bozdağ sabah 07.30 sıralarında evlerinde gözaltına alındı. Holdingin Organize Sanayi’deki binasında araştırma yapan polisler, bilgisayar kayıtlarının imajlarını aldı. Bu arada 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Boydak yöneticilerinin gözaltına alınmasıyla ilgili olarak sorulan soruya ,"Umarım daha fazla rencide edilmezler" cevabını verdi.

  Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü “FETÖ/PDY” soruşturması kapsamında, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sabah saatlerinde Boydak Holding'in Organize Sanayi Bölgesi'ndeki merkezinde arama yaptı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesinden gelen polislere, Terörle Mücadele ekipleri de (TEM) destek verdi.

  TÜSİADdan Memduh Boydak açıklamasıTÜSİAD'dan Memduh Boydak açıklaması

  Bünyesinde bir çok mobilya markasını barındıran Boydak Holding merkezindeki aramada ekipler bilgisayar hard disklerinin imajını ve muhasebe kayıtlarını inceleyip kopyalarını aldı.

  Boydak Holdingin üst düzey isimleri gözaltında
  Memduh Boydak

  Boydak Holding’a ait merkez binasına giriş ve çıkışlar yasaklanırken, gözaltına alınan üst düzey yöneticileri hakkındaki iddialar bulunduğu, gelişmelere göre holdinge kayyum atanabileceği ileri sürüldü.

  Boydak Holdingin üst düzey isimleri gözaltındaSABAH EVLERİNDE GÖZALTINA ALINDILAR

  Operasyonda Cumhuriyet Başsavcılığı'nca açılan soruşturma kapsamında evlerinden bu sabah saat 07.30’da gözaltına alınan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, şirket CEO’su Memduh Boydak hakkında paralel yapıya finans sağlamak, üye olmak; Yönetim Kurulu üyeleri Erol Boydak ve Murat Bozdağ ise finans sağlamak, örgüt üyesi olmak ve örgüt propagandası yapmak iddiasıyla gözaltına alındı.

  Boydak Holdingin üst düzey isimleri gözaltında
  Hacı Boydak

  BOYDAK YÖNETİCİLERI SORGUDA

  Boydak Holding’in 4 yöneticisi Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki Adli Tabipliğe ayrı ayrı getirilerek, sağlık kontrolünden geçirildi. 4 şüpheli daha sonra, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne getirilerek, ifadelerinin alınmasına başlandı.

  Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, sağlık kontrolüne getirilişi sırasında kendisini görüntüleyen medya mensuplarına sağ elini kaldırarak, "Merhaba arkadaşlar" diyerek selam verdi.

  Boydak Holding yöneticileri ayrı ayrı polis araçlarıyla Emniyet Müdürlüğü binasına kollarına giren polislerin eşliğinde, kelepçesiz olarak getirildi.

  Boydak Holdingin üst düzey isimleri gözaltında

  ABDULLAH GÜL: UMARIM DAHA FAZLA RENCİDE EDİLMEZLER

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Boydak Holding yöneticilerinin gözaltına alınmasını değerlendirirken, "Umarım daha fazla rencide edilmezler" dedi.

  Abdullah Gül, cuma namazını Sarıyer Orman Bölge Müdürlüğü içinde bulunan Fatih Ormanı Camii’nde kıldı. Gül, cami çıkışında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Gül, paralel yapı iddiaları kapsamında Kayseri’de Boydak Holding yapılan operasyonu ve 4 üst düzey yöneticinin gözaltına alınmasıyla ilgili bir soruya, "Boydak ailesi çalışkanlığıyla, dürüstlüğüyle, hayırseverliliğiyle bilinen bir aile. Türkiye’nin önemli sanayicilerinden. Ümit ederim ki daha fazla rencide edilmezler" yanıtını verdi.

  Boydak Holdingin üst düzey isimleri gözaltında
  Erol Boydak

  Boydak Holdingin üst düzey isimleri gözaltındaŞİRKET CEO’SU DAHA ÖNCE DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

  Boydak Holding CEO’su ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Memduh Boydak daha önce de Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı olarak 16 Eylül 2015’de nitelikli yağma ve haksız arsa tahsisi şikayetleri üzerine gözaltına alınmış, daha sonra serbest bırakılmıştı.

  Boydak Holdingin üst düzey isimleri gözaltında
  Memduh Boydak, sağlık kontrolü icin Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi 

  Boydak’a gözaltıBoydak’a gözaltı

   İSTİKBAL VE BELLONA DAHİL 41 ŞİRKETİN SAHİBİ
  1957 yılında kurulan Boydak Holding, 8 ayrı sektörde 41 şirkete sahip. Boydak Holding çatısı altında, İstikbal, Bellona, Mondi, İstikbal Mutfak - Banyo, Hes Kablo, Boyteks, Form Sünger gibi firmalar bulunuyor. 14 bine yakın çalışanı bulunan holding, 140 ülkeye ihracat yapıyor. Yurtdışında 342 bayisi bulunuyor. İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 7, ikinci en büyük sanayi kuruluşu listesinde ise 1 şirketi ile yer alıyor. 2014 yılında yüzde 5,7 büyüme artışıyla 6.5 milyar lira ciro yaptı. 

  Boydak Holdingin üst düzey isimleri gözaltında
  Memduh Boydak

  Boydak Holdingin üst düzey isimleri gözaltında
  Murat Bozdağ

  TÜSİADdan Boydak açıklaması: Bu gidiş son bulsunTÜSİAD'dan Boydak açıklaması: Bu gidiş son bulsun

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı