Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bowling okullara açılıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE'de son beş yılda hızla popülerleşen spor dallarından bowling için sürekli yeni salonlar yapılırken, bowling işletmecileri bu yılki hedef kitlelerinin okullar olduğunu açıkladı. Yazın sona ermesinin ardından kapalı salonlara ilginin doğal olarak artacağını söyleyen işletmeciler, bowling oynayanların sayılarının Batı ülkelerindeki kadar olmasa bile sürekli artış gösterdiğini belirttiler.

Göztepe Soyak Sitesi'ndeki bowling salonu yöneticisi ve bowling antrenörü Muammer Sarıyer bu salon sporunun çok ciddi bir spor olduğunu belirterek ‘‘Mevsim gözetmeyen bir spor. Ancak yaz aylarında doğal olarak ilgiyi yitiriyor. 1995 yılında ülkemizde federasyonu kurulan bowling'e ilgi günden güne artıyor. 7'den 70'e kadar her yaştan, hatta tekerlekli sandalyelerle bile gelen oyuncular var’’ dedi.

İstanbul'da 15 civarında bowling salonu bulunduğunu ve bu salonları açmak için Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan izin alınması gerektiğini anlatan Muammer Sarıyer ‘‘Bowling'i sevdirmek için Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuruda bulunduk. Çevremizdeki okullarda okuyan çocukların beden eğitimi derslerinin bir bölümünü burada yapabileceklerini anlattık. Okul yöneticileri bu düşüncemize sıcak baktı. Amacımız çocukları zararlı alışkanlıklar yerine böylesine kaliteli salon sporlarına alıştırmaktır’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler