« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boullier'den Raikkonen'e 10 üzerinden 9

Lotus takım patronu Eric Boullier, sezonun ilk yarısı için yaptığı değerlendirmede, Kimi Raikkonen'e 10 üzerinden 9 puan verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, iki yıllık aranın ardından pistlere dönen Fin pilot sezonun ilk yarısında dört kez podyuma çıkarak, klasmanda beşinci sırada yer alıyor.

Boullier, Raikkonen'e 10 üzerinden kaç puan vereceği sorusuna, "dokuz" karşılığını verdi. Bununla birlikte Fin pilotun güçlü bir şekilde dönmesinin pek de şaşırtıcı olmadığını dile getirdi.

Boullier, "Şaşırtıcı mı? Hem evet, hem hayır. Tabi, egzersizler olmadan, iki haftada bir istikrarlı şekilde yarışmadan geçen iki yıl aranın ardıdan hep kafanızda soru işareti olur. Ancak alışması çok az zaman aldı ve şu an kesinlikle eski formunda" dedi.

Sezonun kalan dokuz yarışında Raikkonen'in şampiyonluk şansının ne olacağı sorusuna Boullier, "Bilmiyorum, her hafta sonu ikinci veya üçüncü olabilirsek, belki. Fakat olması gerekenden daha hırslı olmak istemiyorum" diyerek iddialı konuşmaktan kaçındı.

Lotus'un, şu an gridin en hızlı araçlarından biri olmasına rağmen, E20 üzerindeki gelişim çalışmalarının devam edeceğini ve bu konuda herhangi bir gevşemenin sözkonusu olmayacağını dile getirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz