« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boullier: Zamanlarını boşa harcıyorlar

Lotus takım patronu Eric Boullier, pilotlarını takımlarına katmak için çaba sarfeden takımların boşa zaman harcadıklarını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un ahberine göre, son zamanlarda gündemden düşmeyen Felipe Massa'nın Ferrari'den ayrılacağı iddialarıyla ilgili her iki Lotus pilotu da Ferrari ile ilişkilendiriliyordu.

Pilotlarıyla ilgilenilmesine şaşırmadığını söyleyen Boullier, iki pilotun da en azından 2013 yılına kadar Lotus'tan ayrılmayacağına emin olduğunu söyledi.

"Diğer takımların bu ilgiyi göstermelerin şaşmıyorum. Hem Kimi, hem de Romain bu yıl üstün bir performans gösteriyorlar. Kimi Formula 1'den hiç gitmemiş gibi. Romain ise doğal bir yetenek ve çok hızlı gelişim sağlıyor. Diğer takımların onlarla ilgilendiklerini görmek hoş ancak kesinlikle boşa zaman harcıyorlar. İkisinin de takımdan ayrılmak için bir sebepleri yok ve bizimle büyük başarılar kazanmaktan keyif alacaklarına eminim."

McLaren'in bir puan gerisinde şampiyonada üçüncü sırada bulunan Lotus, Ferrari'nin ise önünde bulunuyor.

"2011'deki zorlu sezonun ardından bu yıl şu ana kadar elde ettiğimiz başarı oldukça tatmin edici. Enstone'daki herkes harika bir araba üretmek için bilgilerini ve yüreklerini ortaya koydular. Ayrıca işler sezonun sonraki bölümünde daha da iyi olacak gibi görünüyor. Pek çok talihsiz puan kaybı da yaşadık ancak gelişim hızımız öncesine oranla çok yüksek. Hedefimiz ise değişmedi; geçen yıldan daha iyi olmak. Ancak bu şekilde devam edersek daha fazlasını ummamamız için de bir neden yok."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler