« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bottas Williams için gerçek bir seçenek

Williams İcra Kurulu Başkanı Toto Wolff, Valtteri Bottas'ın 2013 öncesinde Williams için gerçekçi bir seçenek olduğunu belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yetenekleri konusunda övgü dolu açıklamalar yapılan Fin pilotun sık sık Cuma antrenmanlarında kokpite geçmesi, gelecek sezon için yarış koltuğuna geçeceği söylentilerine neden oluyor.

İngiliz takımının ise, önümüzdeki birkaç ay içinde gelecek sezonun sürücü kadrosunu belirlemesi bekleniyor.
Wollf, bu çerçevede Bottas'ın Bruno Senna veya Pastor Maldonado'dan birinin yerini alabilecek gerçek bir alternatif olduğu itirafında bulundu.

turkiyef1.com'un haberine göre, Valtteri'nin sonunda Formula 1'de yarışacağını düşündüğünü söyleyen Wolff, "Bu kesin. Soru, onu araçlarımızdan birinde mi göreceğiz yoksa başka birileri mi onunla ilgilenecek" diye konuştu.

Wolff, "Bu, önümüzdeki haftalarda veya aylarda birlikte vermek zorunda olduğumuz bir karar. Takımın hangi yönde gideceğine karar vermeliyiz. Mevcut pilotlarla mı devam edeceğiz, onlardan birini mi yoksa her ikisini mi değiştireceğiz? Şu aşamada bunların hepsi olabilir" dedi.

Bottas'ın mali destekçilerinden biri olan Wolff, bununla birlikte kendisinin, Fin pilotun gelecek sezon takımda yarışıp yarışmayacağı konusunda söz sahibi olmadığını da kaydetti.

Menajerlik konusunda Bottas'la ilgili bir rolünün bulunmadığını söyleyen Wolff, kendisinin bu konuda sadece mali destekçisi olduğunu ifade etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz