« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Botaşspor Gençlik 2.Lig’de

Botaşspor Genel Menajeri Abdullah Kutlu ve Botaş Gençlikspor Yöneticisi Ayhan Arısoy’un birlikte düzenlediği basın toplantısında Botaş Gençlikspor’un kurulduğu ve 2. Lig’de faaliyetlere başlayacağı açıklandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Botaşspor Genel Menajeri Abdullah Kutlu, 20’ye yakın A takıma aday sporcularının bulunduğunu ve bu nedenle 2.Lig’de oynayacak bir takım kurduklarını belirterek, ”Önümüzdeki sezon Botaş Gençlikspor olarak Kadınlar 2.Ligi’nde mücadele edeceğiz. Ayhan Arısoy da bu takımımızın yöneticisi olarak görev yapacak” dedi. Abdullah Kutlu, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun kademeli olarak Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nde yabancı sayısını düşüreceğine dikkat çekerek, önümüzdeki yıllarda Türk oyuncunun büyük önem taşıyacağını vurguladı. Amaçlarının sadece gençleri altyapıda değil, 2.Lig takımında da oynatmak olduğunu söyleyen Kutlu, Adanalı çocukların önlerini açmayı hedeflediklerini ve 2.Lig takımında başarılı olan sporcuların, A Takımda oynama fırsatı yakalayabileceklerini ifade etti.

Botaş Gençlikspor’un Yöneticisi Ayhan Arısoy da Botaşspor’un Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nin lokomotifi olduğunu ve yıllarca Türk basketboluna hizmet ettiğini belirtti. Ayhan Arısoy, Botaşspor’un altyapıya büyük önem verdiğini ve yeni kurulan Botaş Gençlikspor projesinin A takıma katkı sağlayacağını dile getirdi. Arısoy, altyapıdan üst yapıya çıkabilecek 20’ye yakın sporcunun Botaş Gençlikspor 2.Lig takımında oynama fırsatı bulacağını ve bu oyuncuların A takıma yükselme fırsatı yakalayabileceklerini vurguladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz