« Hürriyet.com.tr
MENÜ

BOTAŞ Spor yeni transferi ABD'li Sonja Mallary'i gönderdi

Bayanlar Basketbol Ligi takımlarından BOTAŞ Spor, geçtiğimiz günlerde transfer ettiği ABD'li oyuncu Sonja Mallary'nin sözleşmesini, karşılıklı feshetti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BOTAŞ Spor Genel Menajeri Abdullah Kutlu,  20 gün önce iyi araştırarak transfer ettikleri ABD'li oyuncu Sonja Mallary'nin ilk kez Türkiye'ye gelmesi nedeniyle uyum sorunu yaşadığını, bu nedenle sözleşmenin feshedildiğini söyledi.

Geçen yıl Ceyhan Belediyespor'da forma giyen ABD'li Lindsay Taylor'u, transfer ettiklerini, uyum sorunu yaşanmayacağını umduklarını belirten Kutlu, “Taylor, Türkiye liglerinde oynadı. Bu kendisi ve bizim için avantaj. 2 metre uzunluğundaki Taylor'dan özellikle savunma ve hücum ribauntlarında en iyi şekilde yararlanmayı düşünüyoruz” dedi.

İlk resmi maçlarını 16 Ekim Pazar günü deplasmanda Kayseri TED Koleji ile yapacaklarını belirten Kutlu, şunları kaydetti: “Ligin yeni takımı olan rakibimizi yeteri kadar tanımıyoruz. Yine de gerekli araştırmaları yaptık. İlk maçımıza galibiyetle başlamak istiyoruz.


İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Ayrıca, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlediği turnuvanın da önemli katkısı oldu. Böylece maç eksikliğini giderdik. Tarsus Belediyespor ve Ceyhan Belediyespor takımlarıyla yaptığımız özel maçlarda gerçek gücümüzü gördük. Ligin sürpriz takımı olacağız. Hedefimiz, geçen yıldan daha iyi derece yapmaktır.”
Kutlu, sakat olan Günnur, Yağmur ve Aslı'nın tedavilerinin sürdüğünü de sözlerine ekledi.

10:14 10/10/05
"


Bunları da Beğenebilirsiniz