« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Botaş ikinci maçını kazandı

Bayanlar Eurocup I Grubu'nda mücadele eden Botaş, bu akşam Romanya'nın Baschet takımını 93-81 yendi.

ADANA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Bayanlar Eurocup'ta ülkemizi temsil eden Botaş, I Grubu'nda oynadığı 2. maçta Romanya temsilcisi Baschet'i konuk etti. Karşılaşmayı temsilcimiz, 93-81 kazanarak gruptaki ilk galibiyetini aldı. Brooke Reves 27 sayı, 12 ribaund ve 2 asist ile Adana temsilcisinin en etkili ismi oldu. Gülşah Gümüşay ise 19 sayı ile maçı tamamladı.

Maça Baschet, Suzana Milovanovic'in üst üste bulduğu basketlerle etkili başlarken, Botaş, Gülşah Gümüşay, Burcu Çiğil ve Brooke Reves ile skor buldu. Konuk takım, 5. dakikayı 9-16 önde geçti. Temsilcimiz savunmadaki açıklarını iyi değerlendiren ve hem içerden hem de dışarıdan skor bulan konuk takım, ilk periyodu 20-30 önde tamamladı.

İkinci periyoda Brooke Reves'in arka arkaya bulduğu basketlerle başlayan temsilcimiz karşısında Romanya temsilcisi, Cherrise Graham-Anita Meszaros ikilisi ile etkili oldu. Gülşah Gümüşay'ın sayıları ile farkı eritmeye çalışan Botaş, 15. dakikaya 36-40 geride girdi. Gülşah Gümüşay ve Brooke Reves'in basketlerine de Stavroula Prassa ve Suzana Milovanovic'in sayıları ile yanıt veren koruk takım, soyunma odasına 46-51 üstün gitti.

Brooke Reves-Sharnee Zoll ikilisinin basketleri ile ikinci yarıya başlayan Botaş, önce skorda 51-51 ile dengeyi kurdu ardından da 24. dakikaya Brooke Reves'in basketi ile 55-53 önde girdi. Skor bulmakta güçlük çeken rakibi karşısında Brooke Reves ile etkili olmaya devam eden temsilcimiz, Didem Süer'in de skora katkı vermesiyle farkı arttırdı ve son periyoda 71-60 önde girdi.

Final periyoduna konuk takım üst üste bulduğu basketlerle hızlı başlarken, Botaş Didem Süer'in 3 sayılık basketi ile Seda Tabakçı ve Pelin Gülbağ ile boyalı alandan kolay sayılar bularak üstünlüğünü korudu. Rakibinin maça ortak olma çabalarını sonuçsuz bırakan temsilcimiz maçtan da 93-81 galip ayrıldı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.