Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Botaş, asker arkadaşına emanet

  Hürriyet Haber
  24.07.2001 - 11:42 | Son Güncelleme: 24.07.2001 - 11:42

  BOTAŞ genel müdürlüğüne atanması beklenen Bakü-Ceyhan Proje Direktörü Gökhan Bildacı'nın, Bakan Çakan'ın asker arkadaşı olduğu ortaya çıktı.

  BOTAŞ'ta genel müdürlüğe Bakü-Ceyhan Proje Direktörü Gökhan Bildacı'nın getirilmesi kesinleşti. Mavi Akım Operasyonu'yla birlikte hakkında başlatılan soruşturma ve getirilen yurtdışına çıkış yasağının ardından görevinden alınan Gökhan Yardım'dan boşalan genel müdürlük koltuğuna Bakü-Ceyhan Proje Direktörü Gökhan Bildacı getiriliyor.

  Bu arada Gökhan Bildacı'nın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Zeki Çakan'ın asker arkadaşı olduğu ortaya çıktı.

  Enerji Bakanı Zeki Çakan ani bir kararla BOTAŞ'ın başındaki iki ismi, genel müdür Gökhan Yardım ve yardımcısı Nadir Bıyıkoğlu'nu görevden aldı. Çakan'ın genel müdürlük koltuğuna Bakü Tiflis Ceyhan Proje Direktörü Gökhan Bildacı'yı getirmesi kesinleşti. Bakanın Bildacı'yı tercihindeki en büyük etkenin Bildacı'yla asker arkadaşlığı olduğu öne sürüldü.

  BİLDACI, YARDIM VE BIYIKOĞLU'YLA TARTIŞTI

  Çakan, görevden almalarla ilgili yaptığı yazılı açıklamada hakkında soruşturma olması nedeniyle Yardım'ı görevden aldığını belirtmişti. Bu neden, "bugüne kadar niye beklendi?" sorusunu da gündeme getirdi. Bu zamanlamanın da geçen hafta yapılan bir toplantıdan kaynaklandığı belirtildi. Buna göre yapılan toplantıda bir kanun değişikliği konusunda Bildacı, Gökhan Yardım ve Nadir Bıyıkoğlu'yla görüş ayrılığına düştü. Bu iki ismin ısrarla değişiklik istemesine rağmen Bildacı'nın değişiklik olmaması için tartıştığı ve ardından Çakan'a bu durumu bildirdiği iddia edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı